Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Typhoony RAF w Portugalii

Lotnictwo wojskowe, Ćwiczenia, 29 kwietnia 2022

27 kwietnia 2022dwa samoloty wielozadaniowe Eurofighter Typhoon FGR.4 z IX (B) eskadry RAF z Lossiemouth w Szkocji zostały przebazowane do Portugalii na wspólne ćwiczenia z gospodarzami. Manewry odbywają się w bazie Monte Real, gdzie stacjonują portugalskie 201. i 301. eskadry myśliwskie wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-16A/B MLU Fighting Falcon.

W ćwiczeniach w Portugalii biorą udział samoloty Eurofighter Typhoon FGR.4 z IX (B) eskadry RAF zabezpieczane przez samolot tankowania powietrznego Voyager z bazy Brize Norton / Zdjęcie: Maciej Hypś

Celem ćwiczeń jest doskonalenie interoperacyjności pomiędzy samolotami sojuszników z NATO i przećwiczenie zdolności do wspólnej obrony Atlantyku i zachodniej części Morza Śródziemnego. Międzynarodowe ćwiczenia są też okazją do poznania taktyki i procedur stosowanych przez sojusznicze wojska lotnicze, co przekłada się na lepsze zrozumienie w przypadku konieczności prowadzenia wspólnych działań bojowych.

Współpraca z partnerami zagranicznymi jest przywilejem. Te ćwiczenia stanowiły doskonałą okazję do rozwoju szkolenia i taktyki z naszymi kolegami z NATO i zademonstrowały silne więzi łączące wojska lotnicze oby krajów – powiedział przedstawiciel RAF.

Przelot z Wlk. Brytanii i operacje na miejscu zabezpiecza samolot tankowania powietrznego Voyager z bazy Brize Norton.

W tym roku portugalskie wojska lotnicze obchodzą 70. urodziny. Hasłem przewodnim obchodów jest 70 lat – obrona przyszłości. Samoloty F-16 stanowiące trzon siły bojowej lotnictwa portugalskiego w zeszłym roku przekroczyły 100 tys. godzin nalotu (Duńczycy i Portugalczycy w Szawlach, 2021-09-03, Pracowity tydzień Typhoonów, 2021-03-16).

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.