Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy A320neo Amare

Lotnictwo cywilne, Nowe technologie, Transport lotniczy, 26 kwietnia 2024

Wczoraj, 25 kwietnia 2024, Brussels Airlines i Tomorrowland zaprezentowały kolejny samolot w malowaniu Amare – tym razem A320neo.

Nowy Amare to A320neo, noszący znaki rejestracyjne OO-SBB, który dołączył do floty Brussels Airlines  w grudniu 2023 / Zdjęcia: Brussels Airlines

Amare – symbolizujący jedność, miłość i przyjaźń, to oda do Tomorrowland – jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie, który odbywa się w Belgii co roku, w ostatni weekend (lub ostatnie dwa weekendy) lipca, w miejscowości Boom, niedaleko Antwerpii. Tomorrowland jest jednym z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie, a bilety na niego wyprzedają się w całości w kilka minut.

Malowanie nowego Amare po raz pierwszy w świecie wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Namalowany na samolocie ptak ożywa po zeskanowaniu go za pośrednictwem określonych kanałów mediów społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok. To pierwsza rozszerzona opowieść o światowej sławy Amare, które symbolizuje jedność oraz przekraczanie czasu i przestrzeni.

Cały proces projektowania barw samolotu trwał około 15 miesięcy. Dużą uwagę poświęcono szczegółom, od ptasich piór po iskry fajerwerków przechodzących w logo Brussels Airlines. Doświadczenie Tomorrowland będzie oczywiście kontynuowane w kabinie samolotu, gdzie pasażerowie będą mogli cieszyć się imponującym systemem dźwiękowym i specjalnym nastrojowym oświetleniem.

Nowy Amare nie tylko zabierze widzów festiwalu do Tomorrowland, ale będzie także obsługiwał loty komercyjne. W swój pierwszy rejs wyruszy 26 kwietnia br. o 13:20, na Teneryfę (Powrót Brussels Airlines do Krakowa, 2024-04-01).

Belgijskie linie od dawna przyozdabiają swoje samoloty atrakcyjnymi malowaniami. W 2014 zdecydowano się dedykować samolot najpopularniejszej serii komiksów Przygód Tintina, autorstwa belgijskiego artysty Hergé. Rackham natychmiast stał się tym samym jednym z najczęściej fotografowanych samolotów na świecie (Pierwszy A320neo dla Brussels Airlines, 2023-11-02).

Rok później pojawiły się dwa kolejne samoloty będące hołdem dla belgijskich ikon: Magritte, poświęcony surrealistycznemu malarzowi René Magritte i Trident, hołd złożony belgijskim Czerwonym Diabłom, czyli narodowej reprezentacji piłki nożnej. Od marca 2018 do 2023 po świecie podróżował Aerosmurf, czyli samolot uwieczniający Smerfy, wykreowane przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, znanego bardziej pod pseudonimem Peyo. Natomiast w latach 2019–2023 jeden z samolotów Brussels Airlines poświęcony był flamandzkiemu malarzowi Pieterowi Bruegelowi Starszemu. W 2021 zaprezentowano nowe malowanie Trident, tym razem dedykowane Czerwonym Płomieniom, czyli żeńskiej drużynie piłkarskiej (Smerfastyczny samolot Brussels Airlines , 2018-03-27, Amare w Warszawie, 2017-11-20).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.