Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zimowe połączenia Grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 04 października 2016

Tej zimy linie Grupy Lufthansa polecą do 255 miast w 101 krajach.

W zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017 linie Grupy Lufthansa zaoferują pasażerom 19 838 połączeń tygodniowo / Rysunek: Grupa Lufthansa

W nadchodzącym zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017, linie Grupy Lufthansa: Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss International Air Lines zaoferują podróżnym dokładnie 19 838 połączeń tygodniowo na całym świecie. 255 destynacji w 101 krajach będzie dostępnych poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, a także dzięki wielu połączeniom bezpośrednim. Uzupełnieniem rozkładu będzie ponad 18 tys. połączeń na zasadach code-share, oferowanych przez 30 linii partnerskich. Zimowy rozkład rejsów zacznie obowiązywać w poszczególnych liniach grupy od niedzieli 30 października 2016 do soboty 25 marca 2017 (Joint venture Lufthansy i Air China , 2016-09-20).

W zimowym rozkładzie Lufthansa zaoferuje 194 połączenia i około 9668 rejsów tygodniowo. Towarzystwo ponownie dodaje rejs z Frankfurtu do Kapsztadu, od 2 grudnia, w każdą środę, piątek oraz niedzielę. To całoroczne połączenie uzupełnia sezonową usługę oferowaną poprzednio z Monachium i Zurychu we współpracy z Edelweiss.

W zimie pasażerowie Lufthansy polecą również do San Jose (USA) w Dolinie Krzemowej, a także do atrakcyjnych destynacji wakacyjnych takich jak Mauritius, Malé (Malediwy) i Cancún (Meksyk). Lufthansa znacznie zwiększyła liczbę rejsów do Nairobi (Kenia), Dallas (USA) i Poona (Indie).

Funchal (Madera) uzupełni europejską siatkę połączeń od 29 października 2016 z jednym połączeniem w tygodniu. Lista nowych połączeń w Europie obejmuje także Tromsø (Norwegia) i Ivalo (Finlandia) z jednym połączeniem tygodniowo. Dzięki tym dwóm rejsom, a także obecnym połączeniem z Monachium do Kittili w Finlandii, Lufthansa będzie oferować rejsy do trzech atrakcyjnych miejscowości na dalekiej północy Europy. Wakacyjny kierunek Tirana pozostanie w zimowym rozkładzie z jednym rejsem dziennie. Zwiększy się także liczba połączeń z Frankfurtu do Friedrichshafen.

Lufthansa zwiększa również liczbę połączeń na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od zimowego rozkładu pojawi się 6 dodatkowych rejsów w tygodniu. Nowe rejsy będą realizowane w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty. Łącznie w zimowym rozkładzie pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji 3 połączenia dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę – 2.

W nowym rozkładzie pojawi się całoroczne połączenie z Monachium do Marrakeszu, obsługiwane od 30 października 2 razy w tygodniu. Nowością są trasy do Denver (USA) i Teheranu (Iran), a połączenia do Los Angeles, Miami (USA) i Tel Avivu (Izrael) zyskają dodatkowe rejsy.

W rozkładzie pozostaną Debreczyn (Węgry), Odessa (Ukraina) i Porto (Portugalia). Pasażerowie po raz pierwszy polecą zimą z Monachium do Rzeszowa. Nowe tygodniowe rejsy uzupełnią oferowanie do Ancony (Włochy) i Grazu (Austria). Liczba połączeń na Maltę zostanie podwojona.

W zimie 2016/2017, Austrian Airlines skupią się na destynacjach turystycznych. Od 25 października Boeing 767 poleci raz w tygodniu do kubańskiej Hawany. Ponadto, wystartują z bezpośrednie rejsy Wiednia na Malediwy i Mauritius (do dwóch w tygodniu). Linia w zimowym rozkładzie zaoferuje 2 połączenia tygodniowo do Marrakeszu i 1 do Colombo na Sri Lance (Austrian eksploatują E195, 2016-01-05).

Począwszy od 6 marca 2017 Brussels Airlines polecą z Brukseli do indyjskiej metropolii Mumbaj 5 razy w tygodniu. Nowy rejs do Toronto (Kanada) wprowadzony w ubiegłym rozkładzie będzie w zimie nadal wykonywany. Zostanie też zwiększona ilość miejsc na zimowych trasach do Bandżulu (Gambia) i Dakaru (Senegal). Częściej będą obsługiwane również trasy do Entebee (Uganda) i Kigali (Rwanda).

W porównaniu z poprzednim okresem zimowym, Brussels Airlines znacznie poszerzyło swój rozkład, dodając trasy z Brukseli do Porto (Portugalia), Neapolu (Włochy), Belfastu (Irlandia), Norymbergi (Niemcy) i Nantes (Francja). Oprócz tego przewoźnik zwiększa liczbę cotygodniowych rejsów do Lizbony (Portugalia), Malagi, Teneryfy (Hiszpania), Edynburga (Wielka Brytania) i Billund (Dania, Brussels Airlines polecą do Armenii, 2016-09-27).

W nowym, zimowym rozkładzie po raz pierwszy flota Eurowings będzie latała z najnowszej bazy w Salzburgu 6 razy w tygodniu do Zurychu (Szwajcaria), 3 razy w tygodniu do Genewy (Szwajcaria), 4 razy w tygodniu do Brukseli (Belgia), 5 razy w tygodniu do Paryża (Francja) i 3 razy w tygodniu do Hamburga (Niemcy). Dodatkowo pojawi się 7 rejsów w tygodniu do Kolonii (Niemcy).

Pasażerowie Eurowings będą mogli podróżować z Wiednia 2 razy w tygodniu do Malagi, na Fuerteventurę i do Las Palmas lub raz w tygodniu udać się do Jerez de la Frontera (Hiszpania). Rzym i Piza wzbogacą siatkę połączeń do Włoch, podobnie jak trasa z Wiednia do Marsa Alam (Egipt), dzięki jednemu rejsowi w tygodniu. Z taką samą częstotliwością odbędą się połączenia do Faro (Portugalia). Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń do Norymbergi (Niemcy) 11 razy w tygodniu przez całą zimę. Dzięki rozbudowaniu rozkładu rejsów z nowej bazy w Wiedniu, pasażerowie będą mogli po raz pierwszy skorzystać z 18 nowych tras.

W trakcie sezonu zimowego, siatka międzykontynentalna zostanie poszerzona o trasę z Kolonii do Hawany (Kuba) obsługiwaną raz w tygodniu. Zostanie również uruchomiona trasa z Kolonii do Miami (USA). Ta amerykańska destynacja po raz pierwszy pojawiła się w letnim rozkładzie rejsów 2016. Z Kolonii pasażerowie częściej polecą do Varadero (Kuba), Phuket (Tajlandia) oraz na Mauritius.

Kierunki takie jak Lanzarote, Fuerteventura (Hiszpania) i Lizbona (Portugalia) zostaną dodane do listy obsługiwanych połączeń z Dusseldorfu. Tej zimy pasażerowie polecą również z Hamburga na Teneryfę i Fuerteventurę. W nowym zimowym rozkładzie połączeń 2016/2017 Eurowings obsłuży 91 tras w 34 krajach (Z Eurowings z Krakowa do Dusseldorfu, 2016-09-05).

Nowe Boeingi 777-300ER Swiss zostaną po raz pierwszy skierowane na trasy do Miami i San Francisco. Począwszy od 3 marca 2017, nowym sztandarowym połączeniem będzie codzienny rejs do Singapuru. Aktualnie, ta trasa jest obsługiwana 3 razy w tygodniu przez Boeinga 777-300ER. Zimą Swiss zwiększy również częstotliwość połączeń do Hamburga, Berlina (Niemcy), Krakowa i Belgradu (Serbia).

Między 4 a 25 lutego Swiss będzie oferować także wiele nowych połączeń pomiędzy Zurychem, Sionem (Szwajcaria) i Londynem, odpowiadając na zainteresowanie turystów. Tej zimy Swiss wprowadzi również większą flotę na trasy do Hiszpanii (Barcelona, Madryt, Walencja), Portugalii (Lizbona) oraz Włoch (Rzym, Florencja). W nowym zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017 Swiss oferuje 100 połączeń do 44 krajów.

Ponadto szwajcarski przewoźnik zaoferuje połączenia do wielu miejscowości wypoczynkowych na całym świecie wraz ze swoim partnerem Edelweiss. Częściej obsługiwane będą trasy na Wyspy Kanaryjskie. Po raz pierwszy realizowane będą połączenia na Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę i Lanzarote (5 razy w tygodniu). Pasażerowie będą mieli również możliwość skorzystania z połączeń do Sewilli, zaplanowanych dwa razy w tygodniu (CS100 Swiss na Lotnisku Chopina, 2016-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.