Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe letnie kierunki grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 14 marca 2016

Wraz z nowym rozkładem, który wejdzie w życie 27 marca, przewoźnicy grupy Lufthansa obsłużą 316 destynacji w 101 krajach. Od 27 marca przewoźnicy wchodzący w skład grupy Lufthansa zaoferują siatkę połączeń, obejmująca 23 140 rejsów tygodniowo, na całym świecie / Zdjęcie: Lufthansa

Poprzez główne porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, a także dzięki wielu połączeniom bezpośrednim, linie grupy Lufthansa obsłużą 316 destynacji w 101 krajach.  Latem 2015 oferowano 321 destynacji w 103 krajach. Dodatkowo dostępnych będzie 18 000 rejsów code-share, dzięki współpracy z ponad 30 partnerami. Letni rozkład połączeń 2016 będzie obowiązywać do 29 października. Latem Lufthansa obsłuży 205 destynacji dzięki łącznej liczbie 10 712 połączeń tygodniowo. Nowością na międzykontynentalnej mapie będzie San Jose (USA), które od 1 lipca zostanie połączone 5 rejsami tygodniowo.

Niemiecki przewoźnik dodaje do swojej siatki połączeń z bazy we Frankfurcie także 2 nowe destynacje europejskie: Alicante i Tiranę. Jako uzupełnienie usług we Frankfurcie, Lufthansa zaoferuje dodatkowy rejs międzykontynentalny do Denver i Teheranu ze swojego portu przesiadkowego w Monachium. Denver zyska 5 połączeń tygodniowo od 11 maja, a do Teheranu będzie można polecieć 3 razy w tygodniu od 4 maja.

Ze stolicy Bawarii będą także dostępne nowe turystyczne kierunki Lufthansy. Latem będzie można polecieć na greckie Santorini i Korfu, a także do Porto. Jedno połączenie tygodniowo na obie greckie wyspy będzie dostępne od 15 maja, a 4 razy w tygodniu polecimy do Porto już od 24 kwietnia.

Lufthansa wprowadza też do rozkładu pierwsze rejsy z Monachium do Rzeszowa i węgierskiego Debreczyna. Do monachijskiej siatki połączeń powraca Odessa, do której będzie można polecieć dwa razy w tygodniu od 31 marca. Kolejną nowością z Monachium jest Tallinn – połączenia do estońskiej stolicy będą dostępne 2 razy dziennie, dzięki współpracy z Adria Airways.

Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki połączeń dzięki partnerstwu z British Midland. W przyszłości pasażerowie Lufthansy będą mogli wybrać się z Monachium do Southampton, Norrköping i Bergamo. Także Rostock będzie dostępny dzięki 6 rejsom tygodniowo (Cyfryzacja Lufthansy, 2016-03-11).

Tego lata Austrian Airlines zaoferują pasażerom 130 połączeń w 55 krajach. Oferta obejmuje niemal codzienne połączenia z Ameryką Północną: 7 rejsów tygodniowo do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Toronto i Chicago oraz 6 do Miami. Boeing 767 Austrian Airlines poleci 5 razy w tygodniu do Pekinu, natomiast Boeing 777 codziennie zabierze pasażerów do Szanghaju, Bangkoku i Tokio, a 5 razy w tygodniu do Hong Kongu (Austrian eksploatują E195, 2016-01-05).

Brussels Airlines będzie oferować przynajmniej 9 nowych połączeń w swoim wakacyjnym rozkładzie. Loty do Toronto będą odbywać się 5 razy w tygodniu już od końca marca. Dzięki bliskiej współpracy z Air Canada będą również dostępne liczne połączenia krajowe z / do Toronto. Połączenia z Akrą, które zostały uruchomione ostatniej zimy, będą również dostępne w wakacyjnym rozkładzie.

Nowe rejsy Brussels Airlines, które będą dostępne w wakacyjnym harmonogramie to Nantes, Heraklion i Saloniki  oraz Jerez, Teneryfa i Gran Canaria. Nowe połączenie z Belfastem jest pierwszym oferowanym w grupie Lufthansa. Towarzystwo będzie również oferować 6 razy w tygodniu połączenia na trasie Bruksela-Norymberga. Brussels Airlines, ze swoją flotą 50 samolotów, będą zapewniać tygodniowo 815 połączeń na trasach europejskich i 95 na międzykontynentalnych (Lataj z Tintinem , 2015-03-17).

Eurowings będzie obsługiwać 130 miast w 41 krajach, operując z baz w Berlinie (Tegel), Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Bonn, Stuttgarcie i Wiedniu. Do siatki międzykontynentalnej Eurowings dołączy Boston i Mauritius, oba obsługiwane z Kolonii. Po raz pierwszy obsługiwane przez Eurowings będą Bangkok i Phuket, Punta Cana i Puerto Plata i Varadero.

Nowe usługi będą obejmować rejsy z Kolonii do Warny, Mahon i Brindisi, które będą również dostępne z Düsseldorfu. Natomiast dwa, nowe w rozkładzie, miasta tureckie – Bodrum i Samsun – będą obsługiwane z Kolonii. W ramach oferty na tureckim rynku dostępne będą też połączenia Hanower-Antalya i Düsseldorf-Kutahya Zafer.

Baza operacyjna Eurowings w Stuttgarcie będzie oferować nową trasę do Puli, a Cagliari będzie dostępne zarówno z Hamburga, jak i Berlina. Na rynku włoskim będą dalej dostępne trasy Wiedeń-Rzym i Hamburg-Piza. Natomiast letnie połączenia z Hamburga będą obejmować Ibizę, a z Düsseldorfu Eurowings zapewnią loty do Edynburga i East Midlands, Lizbony i Kavali. Tegoroczne wakacyjne połączenia z Alicante i Bastią będą obsługiwane z Düsseldorfu i Wiednia. Uzupełnią je rejsy z Wiednia do Faro i Walencji (Eurowings zwiększają zatrudnienie , 2016-03-10).

Swiss będą oferować m. in. 3 loty tygodniowo z Zurychu do Alicante, natomiast rejsy do Lamezia Terme będą się odbywać co tydzień z Genewy. Flagowy Boeing 777-300ER zostanie wprowadzony na wielu trasach. Swiss obsłużą w nowym wakacyjnym rozkładzie 102 kierunki w 46 krajach (Częstsze loty Swiss , 2015-11-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra