Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irak bliżej zakupu L-159A

Lotnictwo wojskowe, 28 grudnia 2011

Rząd iracki negocjuje zakup 24-36 samolotów szkolno-bojowych L-159A z magazynów czeskich wojsk lotniczych. Miałby za nie zapłacić ropą naftową.

Do niedawna rząd iracki rozważał zakup nowych samolotów szkolno-bojowych, biorąc pod uwagę głównie koreańskie T-50, włoskie M-346 i brytyjskie Hawki. Od kilku miesięcy brany pod uwagę jest tańszy wariant - pozyskanie czeskich L-159A ALCA (Czeskie L-159 dla Iraku?, 2011-05-24). Czeski rząd wspólnie z producentem samolotów - Aero Vodochody, od lat poszukują nabywców na niepotrzebne, przechowywane od 2004 w hangarach wojsk lotniczych maszyny. Oferowano je także Polsce (LIFT: ostateczna rozgrywka, 2011-06-06).

W maju 2011 czeski premier Petr Necas podczas wizyty w Bagdadzie zaoferował 24 L-159A Irakowi. W sierpniu pojawiła się informacja możliwej dostawie 36 samolotów tego typu w zamian za iracką ropę naftową. Według Avio News, obecnie trwają intensywne negocjacje dotyczące szczegółów transakcji. Rozmowy na ten temat ma prowadzić premier Iraku Nouri al-Maliki w czasie styczniowej wizyty w Pradze. Możliwe jest nawet podpisanie kontraktu. Dążenie do sfinalizowania transakcji miało być głównym powodem opóźnienia tej wizyty, planowanej pierwotnie na koniec grudnia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.