Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Marynarka Wojenna RP bez Gawrona

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 lutego 2012

Ministerstwo Obrony Narodowej rezygnuje z budowy korwety Gawron i potwierdziło decyzję o nieremontowaniu fregat typu Oliver H. Perry.

Kadłub Gawrona w trakcie technicznego wodowania w 2009. Obecnie ma część nadbudówek. Na projekt rodzimej korwety wydano przez kilkanaście lat 400 mln zł. Są to przede wszystkim koszty niewłaściwych decyzji i braku woli sfinalizowania projektu przez wielu ministrów obrony narodowej

Premier Donald Tusk po dzisiejszym spotkaniu z ministrem obrony narodowej, Tomaszem Siemoniakiem poinformował o zakończeniu projektu budowy korwety Gawron. Premier uznał ten projekt za bezsensowny, pochłaniający duże środki, a nie mający nic wspólnego z obronnością. Korweta budowana jest od 2001, wydano na nią 400 mln zł i w dalszym ciągu jest tylko kadłubem.

Premier mimo oporu w różnych miejscach w marynarce (wojennej) i problemów, jakie wiążą się z przyszłością Stoczni Marynarki Wojennej, utrzymywanie tego wydatku, nawet na poziomie konserwacji, nie ma sensu, dodał również, że nie ma potrzeby budowy i użytkowania dużych maszyn bojowych na Bałtyku.

Wcześniej minister Siemoniak ogłosił rezygnację z remontu fregat typu Oliver H. Perry (Bez remontu pływającego złomu, 2011-11-23).

Wczoraj w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się narada przedstawicieli BBN, Sztabu Generalnego WP i Marynarki Wojennej RP, poświęcona przyszłości tego rodzaju sił zbrojnych. Posiedzenie było zamknięte, ale dzisiejsze decyzja premiera i ministra obrony narodowej wskazują, że znacząco zmieni się rola floty w polskiej polityce obronnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.