Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MiG-i wróciły do Peru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 sierpnia 2012

Peruwiańskie wojska lotnicze odebrały ostatnie z 8 myśliwców MiG-29 zmodernizowanych w Rosji do standardu SMP. Kontrakt zrealizowano z ponad dwuletnim opóźnieniem.

Zdjęcie: sidramas.com

Umowę o modernizacji 8 myśliwców zawarto w sierpniu 2008. Jej wartość określono na 107 mln USD. W ramach zlecenia korporacja MiG przeprowadziła remont płatowców i silników, jak również przeprojektowała kokpit, unowocześniła awionikę, drążek sterowy, system łączności, wskazywania celów, zainstalowała pokładową stację radiolokacyjną Żuk-ME ze skanowaniem mechanicznym oraz sondę do tankowania w locie. Doprowadziła w ten sposób samoloty wcześniejszych wersji produkcyjnych S (eksportowana odmiana modelu B) do nowszego standardu SMP, wydłużając jednocześnie resursy.

Według zapisów porozumienia, prace modernizacyjne powinny były zakończyć się w maju 2010. Ostetcznie nastąpiło to z dwuletnim opóźnieniem (Jeszcze o peruwiańskich MiG-29, 2012-03-20).

Do tej pory władze wojskowe Peru nie podjęły decyzji o ewentualnej modernizacji pozostałych 11 rosyjskich samolotów. Grupę maszyn bojowych tego kraju tworzą także Mirage 2000P (12 egz.), Su-25 (18) i Cessna A-37B (48). Duża część z nich została już poddane procesowi odmłodzenia, jednak inwestycje tego typu ogranicza niewielki budżet wojskowy, nie przekraczający 2 mld USD rocznie.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.