Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tejas dopiero po 2015?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 września 2012

Indyjskie siły zbrojne informują, że lekki myśliwiec Tejas LAC (Light Combat Aircraft) może uzyskać wstępną gotowość bojową dopiero w połowie 2013. Opóźni to jego ostateczne wprowadzenie do służby.

Zdjęcie: HAL

Wstępna gotowość operacyjna (IOC) ma zostać przyznany produkowanemu przez Hindustan Aeronautics Ltd. (HAL) Tejasowi w połowie przyszłego roku. Wcześniej myśliwiec ma wziąć udział w zaplanowanych na luty 2013 ćwiczeniach Iron Fist. Jak przyznają przedstawiciele wojsk lotniczych, przy tak ułożonym harmonogramie osiągnięcie przez samolot pełnej gotowości operacyjnej (FOC) miałoby nastąpić dopiero w 2015. Może to w znaczny sposób opóźnić ostatecznej wprowadzenie maszyny do służby.

Pierwotnie IOC został nadany Tejasowi jeszcze w 2011 przez ministra obrony A. K. Antony`ego (Wstępna gotowość Tejasów, 2011-01-10). W tym samym roku w linii miały znaleźć się pierwsze samoloty (Tejasy w linii w 2011, 2010-03-09). Z czasem okazało się, że status został przyznany myśliwcowi za wcześnie, gdyż w dalszym ciągu pojawiały się problemy w pełnym wykorzystaniu systemów pokładowych maszyny (w tym bojowych).

Indyjskie siły zbrojne mają w planach zakupienie łącznie około 300 Tejasów. Większość z nich ma zostać przekazana wojskom lotniczym, jednak część (około 40 egz.) z nich będzie wykorzystywana przez marynarkę wojenną (Pokładowy Tejas oblatany, 2012-04-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.