Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Setny chiński A320 odebrany

Lotnictwo cywilne, 27 września 2012

EADS poinformował o przekazaniu odbiorcy, Air China, setnego egzemplarza samolotu pasażerskiego A320 wyprodukowanego w ChRL.

Na zdjęciu część uroczystości związanej z przekazanie A320 Air China w centrum odbiorczym Airbusa w Tiencin / Zdjęcie: Airbus

Samolot został zmontowany w zakładzie w Tiencin, które są trzecim tego typu zakładem, po najważniejszych obiektach koncernu, w Tuluzie i Hamburgu. Uroczystość zakończenia konstrukcji maszyny miała wyjątkowo oficjalny charakter. Specjalnie z tej okazji w wydarzeniu z 31 sierpnia wzięła udział kanclerz Angeli Merkel i premier Chin, Wen Jibao (Setny chiński A320 odebrany, 2012-09-27).

Przekazany Air China samolot będzie wykorzystywany na trasach wewnętrznych, operując m.in. z i do Szanghaju. Jest to 93 A320 wchodzący w skład floty chińskiego przewoźnika. Do tej pory Airbus przekazał jedenastu chińskim odbiorcom łącznie ponad 700 samolotów tego modelu.

W skali globalnej samolot Airbusa jest wykorzystywany przez 370 linii lotniczych i przedsiębiorstw specjalizujących się w usługach leasingowych. Portfel zamówień na A320 zamyka się obecnie liczbą 8,6 tys., z ponad 5000 już dostarczonych do odbiorców (Dostawy Airbusa i Boeinga, 2012-07-15).

Oferta w postaci A320 jest tym bardziej atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnych klientów, iż producent maszyn nie waha się przed stosowaniem innowacyjnych, a czasem nawet nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Przykładem może być montaż nowych końcówek skrzydeł samolotów typu Sharklet, które mają zapewnić odbiorcom zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 3,5% (Pierwsze A320 z Sharkletami do końca 2012, 2012-09-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.