Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze tankowanie F-35 USMC

Lotnictwo wojskowe, 12 października 2012

Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC) poinformował o przeprowadzonych w ostatnich dniach testu powietrznego tankowania myśliwca wielozadaniowego F-35B. 

Tankujący w czasie lotu myśliwiec F-35 / Zdjęcie: USMC

Test został przeprowadzony 2 października na terenie bazy wojsk lotniczych Eglin na Florydzie. Wzięły w nim udział 4 myśliwce F-35B należące do Marine Fighter Attack Training Squadron 501 oraz tankowiec KC-130J przypisany do Marine Aerial Refueler Transport Squadron 252.

Celem przeprowadzonego testu było przećwiczenie procedury tankowania przez operatorów myśliwców. Co istotne, po raz pierwszy w historii manewr ten został przeprowadzony przy wykorzystaniu operacyjnych F-35B. Wcześniej próby takie realizowano jedynie na egzemplarzach testowych.

Przeprowadzone ćwiczenie było elementem szeroko zakrojonego programu szkoleniowego realizowanego w ostatnim czasie przez Korpus Piechoty Morskiej USA. Jego celem jest jak najszybszego wprowadzenie do służby pierwszej eskadry wyposażonej w Lightningi (Szkolenie na F-35B, 2012-08-25).

Docelowo myśliwce USMC mają operować z pokładów wykorzystywanych obecnie okrętów desantowych typu Wasp, a w przyszłości z planowanych do wprowadzenia do służby okrętów typu America (Zlecenie na USS Tripoli, 2012-06-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.