Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja zwraca Herony?

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 października 2012

Tureckie władze zdecydowały się na zwrot Izraelowi trzech z 10 zakupionych w 2005 bezzałogowców IAI Heron, donoszą nieoficjalnie media obu państw. Powodem mają być względy techniczne.

Zdjecie: IAI

Informacje na ten temat zaczęły pojawiając się w ciągu ostatnich dni. Według mediów, powołujących się na przedstawicieli tureckiego ministerstwa obrony, Ankra zdecydowała się na zwrot Izraelowi trzech wykorzystywanych do tej pory Heronów. Powodem ma być zły stan techniczny bsl oraz niska jakość ich wykonania. Według Turków, fakt ten uniemożliwia wykorzystanie operacyjne tych maszyn.

Turcy kilkukrotnie wskazywali na problemy z awaryjnością produktów IAI (Tureckie kary za wadliwe Herony, 2011-11-26). Informacje o problemach były jednak częściej publikowane w okresie zaostrzenia stosunków politycznych między obu krajami (Izrael zwraca Turcji Herony, 2012-05-22). Szczególnie po wydarzeniach z maja 2010, kiedy Izrael zaatakował turecki statek płynący do strefy Gazy z pomocą humanitarną, zabijając 9 osób (Turcja grozi Izraelowi, 2011-09-09, Turcja zrywa z Izraelem, 2011-09-05).

Pomimo problemów technicznych, Turcja angażowała w przeszłości przynajmniej część swoich Heronów do zadań operacyjnych – zwalczania bojowników z Partii Pracujących Kurdystanu (Turcja zbombardowała pozycje PPK, 2012-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.