Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dania wybrała Seahawki

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 listopada 2012

Ministerstwo obrony Danii ogłosiło decyzję w sprawie nowego wielozadaniowego śmigłowca morskiego. Wybór padł nad produkowany przez Sikorsky Aircraft MH-60R Seahawk.

Jak deklaruje duńskie ministerstwo obrony, nowe śmigłowce będą wykorzystywane m.in. do zadań patrolowych, SAR oraz wspierania jednostek wojsk lądowych / Zdjęcie: MO Danii

Decyzja została ogłoszona wczoraj. Duńczycy nie podali co prawda wartości zakupu śmigłowców, wiadomo jednak że pierwszy z nich ma zostać przekazany odbiorcy w 2016. Nowe maszyny zastąpią obecnie eksploatowane Super Lynx Mk 90B. Umowa zawiera także cały pakiet obsługi technicznej i serwisowej oraz usług szkoleniowych i dostawy części zamiennych.

O zwycięstwo w toczonym do niedawna przetargu amerykański Seahawk walczył z dwiema konkurencyjnymi konstrukcjami z Europy: AW159 Wildcat AgustyWestland oraz AS565 MB Panther Eurocoptera. Z początku br., Duńczycy zadecydowali o pozostawieniu w wyścigu jedynie dwóch oferentów, odrzucając ostatecznie AS565 MB.

Warto przypomnieć, że jednym z elementów prowadzonych przez Sikorsky Aircraft kampanii promocyjnej Seahawków była możliwość nawiązania współpracy z duńskimi przedsiębiorstwami nad unowocześnieniem systemów elektronicznych śmigłowców S-70i, S-92 i S-76 (Terma wyposaży Black Hawki?, 2012-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.