Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Potwierdzenie indyjskich Chinooków

Lotnictwo wojskowe, 05 grudnia 2012

W odpowiedzi na interpelację poselską, indyjski minister obrony, Shri A.K. Antony potwierdził, że jego resort wybrał Boeingi CH-47F w przetargu na dostawy 15 ciężkich śmigłowców dla wojsk lotniczych.

CH-47F lotnictwa US Army / Zdjęcie: Boeing

Pierwsze doniesienia o wyborze amerykańskiej oferty przekazały indyjskie media 29 października br.(Jednak CH-47?, 2012-10-29). W następnych dniach przedstawiciele Rosobronexportu, którzy oferowali Mi-26T2, dementowali te informacje, wskazując na brak wiążących decyzji.

Odpowiedź ministra obrony na interpelację poselską jest pierwszym oficjalnym potwierdzeniem dokonanego wyboru. Minister Antony w lakonicznym oświadczeniu poinformował, że Chinooki w czasie testów porównawczych spełniły wszystkie wymagania użytkownika, a ich producent stał się preferowanym dostawcą. Nie wyjaśnił, czy Mi-26T2 przegrał w czasie testów, czy Rosobronexport przedstawił mniej korzystną ofertę finansową.

Wybór wiropłata Boeinga nie przesądza jego zakupu przez Indie. Obie strony rozpoczęły dopiero szczegółowe negocjacje dotyczące ostatecznych cen, warunków dostaw i serwisowania CH-47.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.