Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Potwierdzenie indyjskich Chinooków

Lotnictwo wojskowe, 05 grudnia 2012

W odpowiedzi na interpelację poselską, indyjski minister obrony, Shri A.K. Antony potwierdził, że jego resort wybrał Boeingi CH-47F w przetargu na dostawy 15 ciężkich śmigłowców dla wojsk lotniczych.

CH-47F lotnictwa US Army / Zdjęcie: Boeing

Pierwsze doniesienia o wyborze amerykańskiej oferty przekazały indyjskie media 29 października br.(Jednak CH-47?, 2012-10-29). W następnych dniach przedstawiciele Rosobronexportu, którzy oferowali Mi-26T2, dementowali te informacje, wskazując na brak wiążących decyzji.

Odpowiedź ministra obrony na interpelację poselską jest pierwszym oficjalnym potwierdzeniem dokonanego wyboru. Minister Antony w lakonicznym oświadczeniu poinformował, że Chinooki w czasie testów porównawczych spełniły wszystkie wymagania użytkownika, a ich producent stał się preferowanym dostawcą. Nie wyjaśnił, czy Mi-26T2 przegrał w czasie testów, czy Rosobronexport przedstawił mniej korzystną ofertę finansową.

Wybór wiropłata Boeinga nie przesądza jego zakupu przez Indie. Obie strony rozpoczęły dopiero szczegółowe negocjacje dotyczące ostatecznych cen, warunków dostaw i serwisowania CH-47.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.