Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jednak CH-47?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 października 2012

Według ostatnich doniesień indyjskich mediów, powołujących się na źródła w ministerstwie obrony, zwycięzcą przetargu na 15 ciężkich śmigłowców transportowych dla wojsk lotniczych miał okazać się CH-47 Chinook.

Zdjęcie: US Army

Indyjskie media donoszą, że komisja przetargowa ministerstwa obrony miała ocenić ofertę amerykańskiego Boeinga, producenta CH-47, jako tańszą od rosyjskiego Mi-26T2. Nadanie Chinookowi statusu L-1, tzw. lowest bidder, może okazać się decydującym argumentem przemawiającym za wybraniem oferowanej przez USA maszyny, w toczącym się od 2009 konkursie (Boeing oferuje Indiom Apache i Chinooki, 2009-10-23). Według indyjskich przepisów, kwestia ceny jest bowiem podstawowym czynnikiem oceny oferty. Charakterystyki sprzętu (Mi-26 jest o wiele większy i ma niemal dwa razy większy udźwig od CH-47).

Jeżeli powyższe informacje zostaną oficjalnie potwierdzone, powinny więc zwiastować szybkie zakończenie procedury przetargowej. Jeszcze na początku miesiąca obydwaj oferenci deklarowali pewność, co do swojego zwycięstwa (Indie coraz bliżej decyzji w sprawie śmigłowców, 2012-10-04). Co więcej, lokalne media informowały, że większe szanse na wygranie rywalizacji ma rosyjski Mi-26T2 (Mi-26T2 kontra CH-47 Chinook w Indiach, 2012-10-11). Miało to się wiązać ze zwycięstwem amerykańskiego AH-64 w toczącym się równolegle przetargu na śmigłowce uderzeniowe (Finał negocjacji o indyjskich AH-64?, 2012-08-22, Stingery dla indyjskich AH-64D, 2012-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.