Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie coraz bliżej decyzji w sprawie śmigłowców

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2012

Indyjskie media informują o uruchomieniu ostatniego etapu oceny ofert nadesłanych w ramach przetargu  na ciężkie śmigłowce transportowe dla wojsk lotniczych tego państwa.

CH-47F Chinook należący do wojsk lądowych USA w czasie ćwiczeń na poligonie w Fort Hood / Zdjęcie: US Army

Przetarg na 15 ciężkich śmigłowców transportowych dla wojsk lotniczych został ogłoszony w 2009. W jego ramach rywalizację podjął Boeing oferując CH-47F Chinook (Boeing oferuje Indiom Apache i Chinooki, 2009-10-23). Amerykańska konstrukcja rywalizowała o kontrakt z rosyjskim Mi-26 (Mi-26T ewakuował Chinooka w Afganistanie, 2009-10-14).

Według zazwyczaj dobrze poinformowanego India Strategic, propozycje obydwu oferentów pozytywnie przeszły wstępną ocenę techniczną i zostaną teraz poddane ostatecznej procedurze wyboru. New Delhi nie ukrywa, że jednym z kluczowych kryteriów decyzyjnych będzie, m.in. deklarowany najmniejszy koszt eksploatacji maszyn przez cały okres ich resursu.

Ostateczna decyzja w sprawie zwycięzcy przetargu ma zostać podjęta w przeciągu najbliższych miesięcy.

Niemal równolegle toczy się postępowanie przetargowe w celu wyłonienia dostawcy 22 śmigłowców uderzeniowych (Indie ogłaszają przetarg na śmigłowce uderzeniowe, 2008-05-31). W ostatnich miesiącach indyjskie media informowały, że ostatecznym zwycięzcą rywalizacji miał okazać się amerykański AH-64D Apache (Finał negocjacji o indyjskich AH-64?, 2012-08-22, Apache zwyciężył w Indiach?, 2011-10-29), pokonując głównego konkurenta w postaci rosyjskiego Mila Mi-28N Nocznyj ochotnik (Mi-28N i AH-64D w przetargu indyjskim, 2010-07-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.