Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Duncan

Marynarka wojenna, 07 grudnia 2012

HMS Duncan, ostatni z sześciu niszczycieli typu 45, zakończył drugi i ostatni etap testów morskich. Przekazanie okrętu Royal Navy planowane jest na wiosnę 2013.

HMS Duncan (D37) u wejścia do stoczni w Scotstoun / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Duncan powrócił 4 listopada do stoczni w Scotstoun, na terenie której został zwodowany w październiku 2010 (Wodowanie Duncana, 2010-10-12). Okręt zakończył tym samym drugi etap rozpoczętych na początku września testów morskich (Duncan na testach, 2012-09-04). Realizowano je u zachodnich wybrzeży Szkocji.

W czasie pierwszego, trwającego niemal miesiąc etapu zweryfikowano działanie podstawowych systemów okrętu, w tym układu napędowego. Ostatnie 3 tygodnie poświęcono na testowanie systemów bojowych oraz rozpoznania. Nie przeprowadzono natomiast strzelań, co nastąpi dopiero po przyjęciu do służby.

Przez najbliższe miesiące HMS Duncan będzie poddawany ostatnim pracom wykończeniowym oraz stacjonarnym testom systemów pokładowych. Przekazanie okrętu Royal Navy jest planowane na wiosnę 2013. Dołączy on wówczas do pozostałych jednostek typu 45, które weszły już do służby lub też wejdą w najbliższych miesiącach: HMS Daring (D32), Dauntless (D33) (HMS Dauntless w służbie, 2010-11-18), Diamond (D34), Dragon (D35) (Dragon w Portsmouth, 2011-09-01) i Defender (D36) (Pierwsze testy Defendera, 2012-07-27).

Podstawowym zadaniem brytyjskich niszczycieli będzie zapewnienie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla przyszłych grup lotniskowcowych, które zostaną utworzone po wejściu do służby dwóch jednostek typu Queen Elizabeth (Stępka pod Pince of Wales, 2011-05-27, Budowa Queen Elizabeth rozpoczęła się, 2009-07-09). Niszczyciele są wyposażone w system przeciwlotniczy/rakietowy Sea Viper (PAAMS), który może śledzić kilkaset celów w promieniu 400 km, jednocześnie zwalczając 10 z nich, na dystansach do 100 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.