Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oman dozbroi F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 grudnia 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży dla Omanu systemów uzbrojenia do myśliwców wielozadaniowych F-16.

Zdjęcie: Lockheed Martin

Wartość potencjalnego kontraktu szacowana jest na 117 mln USD. W ramach jego realizacji wojska lotnicze Sułtanatu miałyby kupić: 27 pocisków AIM-120C-7 AMRAAM, 162 kierowane laserowo bomby GBU-12 Paveway II, 162 zapalniki FMU-152 oraz 210 bomb BLU-111B/B. Zamówienie obejmuje jeszcze bomby kasetowe CBU-105 WCMD, zapas amunicji do działek pokładowych, zestaw szkoleniowy AGTS-36 oraz pakiet amunicji szkolnej, części zamiennych, wsparcia technicznego i logistycznego oraz zestawy samoobrony.

Planowane do zakupu uzbrojenie ma na celu podniesienie potencjału bojowego wykorzystywanych przez wojska lotnicze Omanu myśliwców. Obecnie lotnictwo wojskowe Sułtanatu dysponuje 8 F-16C i 4 F-16D dostarczonymi w latach 2005-2006 w ramach programu Peace A'sama A'safiya. W październiku br. władze w Maskacie podjęły decyzję o modernizacji maszyn (Modernizacja F-16 Omanu, 2012-10-15). W przyszłości liczebność omańskich Falconów podwoi się w skutek wprowadzenia do służby dodatkowego tuzina myśliwców tego typu (12 F-16 dla Omanu, 2011-12-17).

W realizację planowanego do zawarcia porozumienia zaangażowane miałyby zostać m.in.: Raytheon, Textron Defense Systems, General Dynamics oraz rządowe zakłady McAlester Army Ammunition Plant (MAAP). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.