Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja F-16 Omanu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 października 2012

Lockheed Martin otrzymał zlecenie na modernizację wykorzystywanych przez wojska lotnicze Omanu myśliwców wielozadaniowych F-16 C/D Block 60.

Obecnie lotnictwo wojskowe Omanu eksploatuje 8 F-16C i 4 F-16D dostarczone w latach 2005-2006 w ramach programu Peace A'sama A'safiya / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wartość kontraktu wynosi około 95 mln USD. Program modernizacyjny myśliwców zostanie zrealizowany na terenie zakładów koncernu w Fort Worth w Teksasie. Całość prac ma zostać zakończona do maja 2016. Pośrednikiem w zawartym porozumieniu jest rząd USA, a umowa z koncernem została zawarta w ramach programu Foreign Military Sales.

Kontrakt na modernizację wykorzystywanych przez Oman F-16 jest elementem szerszego programu unowocześnienia i rozbudowy ilościowej wyposażenia wojsk lotniczych Sułtanatu. Zakłada on, m.in. także zakup transportowych C-130J (Oman akceptuje Herculesa, 2012-09-07) i C295 (C295 dla Omanu, 2012-05-21), czy też dodatkowej partii tuzina F-16 (12 F-16 dla Omanu, 2011-12-17).

W przeszłości pojawiały się także informacje jakoby władze tego państwa były zainteresowane nabyciem myśliwców Eurofighter (Oman zainteresowany Eurofighterami, 2012-01-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.