Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na 16 Armat w 2014?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 grudnia 2012

Ministerstwo Obrony FR zamierza zamówić partię próbną 16 czołgów na bazie zunifikowanej ciężkiej platformy pancernej Armata w 2014. Dostawy miałyby się rozpocząć w kolejnym roku.

O planach MO FR poinformował wiceminister Jurij Borisow. 16 czołgów Armata serii próbnej ma służyć do oceny konstrukcji i opracowania metod ich optymalnego wykorzystania.

Pierwszy prototyp czołgu na bazie zunifikowanej ciężkiej platformy pancernej Armata ma powstać w 2013 (Nowy rosyjski czołg w 2013?, 2012-02-22). W 2015, według obecnie obowiązującego harmonogramu, miałyby rozpocząć się dostawy seryjnych pojazdów.

Projekt techniczny Armaty został zatwierdzony przez MO FR 23 marca 2012. Rozwojem konstrukcji zajmuje się wytwórnia Uralwagonzawod. Według naczelnika oddziału ministerstwa odpowiedzialnego za broń pancerną, gen. mjr. Aleksandra Szewczenki, nowy pojazd nie odpowiada dotychczasowej definicji czołgu podstawowego. – To raczej gąsienicowy pojazd bojowy z armatą dużego kalibru.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.