Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ośrodek bsl w MO FR

Lotnictwo wojskowe, 27 grudnia 2012

Ministerstwo Obrony FR powołało Centrum programów bezzałogowych statków latających. Ma ono opracować kierunki rozwoju na najbliższe 3 lata.

Odrzutowy samolot rozpoznawczy Tu-143 Rejs biuro konstrukcyjne Tupolewa opracowało na przełomie lat 1960. i 1970. Bsl rozwijał wysoką prędkość poddźwiękową, mógł lecieć w dużym zakresie wysokości, był na owe czasy bardzo nowoczesnym systemem. Wyprodukowano ponad tysiąc Rejsów. Dziś Rosjanie chcą na bazie zachodniej i własnej bazie komponentowej konstruować wojskowe bsl nowej generacji

O powołaniu nowej struktury, zajmującej się rozwojem systemów bezzałogowych, poinformował wiceminister Jurij Borisow. Decyzja o powstaniu Centrum programów bezzałogowych statków latających MO FR została podjęta formalnie wczoraj. Pierwszym zadaniem specjalistów ośrodka ma być opracowanie programu rozwoju latających bezzałogowców wojskowych na najbliższe 3 lata.

Po raz pierwszy o potrzebie powołania podobnego ośrodka mówił w połowie grudnia nowy minister obrony FR, gen. armii Siergiej Szojgu. Ośrodek ma pozwolić na odrobienie strat, które Rosja w budowie bsl poniosła po rozpadzie ZSRS. Ma też zająć się nadzorem nad opracowaniem bezzałogowców optymalnie dostosowanych do lokalnych warunków eksploatacji. Okazało się bowiem, że kupione niedawno izraelskie bsl sprawiają poważne problemy w niskich temperaturach i w warunkach wysokiej wilgotności (Izraelskie bsl boją się rosyjskiej zimy, 2012-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.