Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pratt & Whitney dla indyjskich C-17

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 lutego 2013

Amerykański producent poinformował dzisiaj o dostarczeniu pierwszych 10 silników dla zakupionych przez Indie ciężkich samolotów transportowych Boeing C-17 Globemaster III.

Silniki Pratt & Whitney F117-PW-100 są standardowo montowane na samolotach C-17 Globemaster III. Dzięki ciągowi rzędu 180 kN każdy zapewniają prędkość przelotową 830 km/h i zasięg 4480 km / Zdjęcie: Pratt & Whitney

W połowie czerwca 2011 New Delhi zawarło wstępne porozumienie (Letter of Offer and Acceptance) z występującym jako pośrednik w transakcji amerykańskim departamentem obrony o zakupie 10 Globemasterów wraz z wyposażeniem dodatkowym (Umowa o indyjskich C-17, 2011-06-16, Zgoda na indyjskie C-17, 2011-06-06). Według informacji przekazanych w sierpniu 2011 przez resort obrony Indii, wartość umowy wyniosła ok. 4,1 mld USD. Zakładała ona, poza dostawą samych samolotów, zaopatrzenie odbiorcy m.in. w 45 silników F117, w tym 5 jako egzemplarze zapasowe.

Zlecenie na dostawę pierwszych 4 układów napędowych Pratt & Whitney otrzymał jeszcze w grudniu tego samego roku. Do ich przekazania doszło w lipcu 2012. Zostały one zamontowane na egzemplarzu C-17 (CB 8801), symbolicznie przekazanym Indiom w styczniu br. (Pierwszy indyjski C-17 przekazany, 2013-01-24). Maszyna przechodzi obecnie przez cały cykl testów weryfikujących jej przydatność do służby. W br. New Delhi otrzyma jeszcze 4 dodatkowe Globemastery. Pozostałe pięć zostanie z dostarczonych w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.