Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trikand po pierwszych próbach morskich

Marynarka wojenna, 18 marca 2013

Zakończył się pierwszy etap prób morskich fregaty rakietowej typu Talwar (Krivak III), przyszłej INS Trikand.

Pierwsza z fregaty typu Talwar, wprowadzona do służby w 2003 INS Talwar / Zdjęcie: MO Indii

Próby były realizowane w dniach 5 lutego – 14 marca. Za ich przebieg odpowiadał producent okrętu, rosyjska stocznia Jantar z Kaliningradu. Zostały one poprzedzone wielomiesięczną serią testów prowadzonych w suchym doku (Testy trzeciej fregaty typu Talwar, 2012-09-20).

W czasie pierwszego etapu prób morskich, Trikand wychodził w morze 5 razy. Umożliwiło to sprawdzenie funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych okrętu, od środków rozpoznania i łączności począwszy, aż po systemy bojowe, a także operowanie śmigłowca pokładowego.

W najbliższych tygodniach testy przeprowadzi przyszły odbiorca okrętu, marynarka wojenna Indii. Po ich pozytywnym zakończeniu, jednostka ma zostać przekazana New Delhi latem br.

Trikand jest 3. i zarazem ostatnią z fregat typu Talwar wchodzących w skład 2. transzy, zakontraktowanej jeszcze w 2006. Wcześniejsze jednostki, INS Teg (INS Teg w Indiach, 2012-06-23) i INS Tarkash (INS Tarkash przekazana, 2012-11-10) zostały już wprowadzone do służby w indyjskiej marynarce wojennej. Uzupełnią one okręty tego samego typu, zmontowane w pierwszych latach minionej dekady, czyli INS Talwar, INS Trishul i INS Tabar.

Fregaty typu Talwar mają 4000 t wyporności i 125 m długości. Zostały uzbrojone m.in. w 100-mm działo morskie, pociski Klub i BrahMos, systemy przeciwlotnicze Kasztan i morską wersję Buka oraz Igieł. Okręty mają również wyrzutnie torped i wyrzutnię rakietową RBU-6000 do zwalczania okrętów podwodnych. Z ich pokładu operować może jeden śmigłowiec średni – standardowo Ka-31.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra