Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępne oferty na AJT: BAE Systems

Lotnictwo wojskowe, 07 czerwca 2013

Przedstawiciele BAE Systems złożyli dziś wstępną ofertę na dostawę Polsce zintegrowanego systemu szkolenia zaawansowanego. Jak wspominano wcześniej, samolotem proponowanym przez Brytyjczyków jest Hawk AJT.

Oferta BAE Systems to zintegrowany system szkolenia, oparty na samolocie Hawk AJT / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak wiadomo, dzisiaj upłynął termin składania ofert wstępnych w przetargu na nowe samoloty szkolenia zaawansowanego dla Sił Powietrznych. Uprzednio wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły cztery przedsiębiorstwa (Czterech oferentów w przetargu na AJT, 2013-04-02): Aero Vodochody z Czech, Alenia Aermacchi z Włoch, BAE Systems z Wielkiej Brytanii i Lockheed Martin UK (Lockheed Martin UK ujawnia ofertę w przetargu na AJT, 2013-05-23), brytyjski oddział amerykańskiego koncernu.

Według oświadczenia opublikowanego na stronie MON swoje oferty złożyły 3 podmioty: Alenia Aermacchi S.p.A., BAE Systems jako konsorcjum: BAE Systems (Military Air) Overseas Limited i BAE Systems (Operations) Limited oraz Lockheed Martin UK Limited. Kolejnym etapem po złożeniu ofert wstępnych będą negocjacje z poszczególnymi oferentami.  Po ich zakończeniu przedsiębiorstwa złożą stronie polskiej ostateczne oferty.

Jako pierwsze udział w kolejnym etapie konkursu potwierdziło BAE Systems. W oficjalnym oświadczeniu przedsiębiorstwa można przeczytać, że oferta BAE Systems została złożona zgodnie z harmonogramem podanym przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej i jest w pełni zgodna z kluczowymi wymaganiami. Jak powiedział Phil Hodge, dyrektor BAE Systems ds. rozwoju biznesu w obszarze rozwiązań szkoleniowych, propozycja BAE Systems opiera się na doświadczeniach w pracy z RAF(Królewskimi wojskami lotniczymi W. Brytanii) i wieloma innymi użytkownikami na całym świecie, którym dostarczamy rozwiązania szkoleniowe oparte na samolotach odrzutowych.

Oferta, którą dziś złożyliśmy, przewiduje również wykorzystanie potencjału polskiego przemysłu. Jesteśmy gotowi do podjęcia współpracy z oddziałem WZL-1 w Dęblinie, jeśli nasza oferta wygra – dodał Hodge (Porozumienie BAE Systems i WZL-1, 2013-05-15). Z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnej fazie procesu przetargowego i jesteśmy gotowi współpracować z MON podczas doprecyzowywania wymagań. Zamierzamy również w dalszym ciągu analizować możliwości zaangażowania polskiego przemysłu z myślą o optymalizacji rozwiązań wsparcia w pełnym okresie eksploatacji samolotów w kraju – podsumował Phil Hodge.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.