Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie będzie Merkavy Mk.V

Wojska lądowe, 23 września 2013

Ministerstwo Obrony Izraela zdecydowało o wstrzymaniu programu budowy czołgu nowej generacji Merkava Mk.V. W zamian będą produkowane i modernizowane czołgi wersji Mk.IV.

Według portalu israeldefense.co, powodem rezygnacji z programu budowy czołgu nowej generacji Merkava Mk.V są oszczędności budżetowe. Po dokonaniu przeglądu planu zabezpieczenia wyposażenia sił zbrojnych MO Izraela oszacowało, że tańsza będzie modernizacja istniejących konstrukcji. Oznacza to kontynuowanie produkcji i modernizowanie czołgów Merkava Mk.IV (na zdjęciu), o czym zresztą zdecydowano już wcześniej (Izrael nadal będzie zamawiał Merkavy, 2013-08-16).

Program rozwoju czołgu podstawowego Merkava Mk.V uruchomiono w 2012. Ministerstwo Obrony sformowało grupę, która miała określić odpowiednie wymagania taktyczno-techniczne. W jej skład weszli przedstawiciele dowództwa armii i przemysłu pancernego. W lipcu ub.r. pojawiły się nawet informacje, że nowy izraelski czołg może być uzbrojony w działo elektromagnetyczne lub laserowe, a jego napęd będzie hybrydowy. Jednak prac projektowych w praktyce nie rozpoczęto.

W grudniu 2012 MO Izraela ogłosiło, że wkrótce rozpoczną się prace nad nową rodziną lekkich maszyn bojowych na bazie czołgu Merkava Mk.IV. Programowi nadano nazwę Rakiya. Nowe pojazdy miałyby być przeznaczone w szczególności do walk w terenie zurbanizowanym i nie mają zastąpić czołgów Merkava Mk.IV i wozów opancerzonych Namer. Odpowiednie wymagania techniczne mają zostać opublikowane w br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.