Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze F-35 dla Izraela w 2016

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 października 2013

Dwa pierwsze samoloty wielozadaniowe F-35A Lightning II zostaną przekazane Hejl HaAwir (wojskom lotniczym Izraela) w 2016. Miejscem ich stacjonowania będzie baza Luke w USA.

Zdjęcie: Lockheed Martin

Para F-35A będzie używana do szkolenia pilotów Hejl HaAwir (wojsk lotniczych Izraela) razem z lotnikami amerykańskimi. Samoloty zostaną przydzielone do bazy US Air Force Luke w Arizonie.

W przyszłym roku w Luke zostanie utworzona jednostka, której zadaniem będzie szkolenie wszystkich zagranicznych pilotów z krajów-użytkowników Lightningów II. Już w przyszłym roku trafi tam pierwszy F-35A przeznaczony dla Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii, Nieporuszona Australia, 2011-03-23).

W 2017 Hejl HaAwir odbiorą 7 kolejnych Lightningów II, a rok później – dalsze 10 (Podpisanie umowy o izraelskich F-35, 2010-10-08). Wszystkie samoloty będą stacjonowały w bazach na terytorium Izraela i wejdą w skład eskadry liniowej.

Obecnie rząd w Tel Awiwie rozważa możliwość nabycia kolejnych 20 F-35A, które pozwoliłyby na wyekwipowanie drugiej eskadry. Prowadzone są także negocjacje w sprawie wyposażenia ich w izraelskie urządzenia walki elektronicznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.