Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl chronią infrastrukturę energetyczną

Lotnictwo wojskowe, 08 listopada 2013

Ministerstwo obrony Meksyku potwierdziło wcześniejsze doniesienia medialne o angażowaniu żołnierzy w ochronę infrastruktury przesyłowej, wchodzącej w skład meksykańskiego systemu energetycznego.

Minister obrony Meksyku, Salvador Cienfuegos Zepeda, nie doprecyzował, w których częściach kraju prowadzone są misje patrolowe przy użyciu bsl Orbiter, należących do Pemex / Zdjęcie: ADS

W rozmowie z przedstawicielami meksykańskiej legislatury, minister obrony Salvador Cienfuegos Zepeda, potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne o angażowaniu żołnierzy w działania związane z patrolowaniem terenów, przez które przebiega infrastruktura przesyłowa państwowej sieci energetycznej. Działania te prowadzone są w przy współpracy z kontrolowanym przez władze centralne przedsiębiorstwem Petróleos Mexicanos (Pemex).

Według słów Zepedy, meksykańscy żołnierze odpowiadają za nadzór nad misjami patrolowymi wykonywanymi przez bezzałogowe statki latające należące do Pemex. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne miało zakupić w przeszłości nieokreśloną liczbę mini-bsl Orbiter 2, oferowanych przez izraelskie Aeronautics Defense Systems.

Współpraca resortu obrony z największym meksykańskim przedsiębiorstwem energetycznym wynika z obawy o bezpieczeństwo sieci przesyłowej, potencjalnie zagrożonej atakami ze strony działających w kraju grup przestępczych. Zagrożenie jest tym większe, że w ostatnich tygodniach odnotowano serię ataków na elektrownie węglowe w pobliżu miasta Lázaro Cárdenas na terenie zachodniego stanu Michoacán (Wojsko przejmuje kontrolę nad Lazaro Cardenas, 2013-11-05).

Ataki w Lázaro Cárdenas spowodowały odcięcie prądu w dużej części miasta. Czasowo sparaliżowały też funkcjonowanie jednego z największych w kraju portów morskich, Puerto Lázaro Cárdenas. Władze centralne obawiają się wielokrotnie poważniejszych skutków w przypadku sabotażu funkcjonowania ogólnokrajowej sieci energetycznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.