Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7,8 mln USD na broń strzelecką

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2013

Ministerstwo obrony Meksyku zapowiedziało przeznaczenie do końca bieżącego roku blisko 8 mln USD na zakup uzbrojenia strzeleckiego dla zaangażowanych w walkę z kartelami narkotykowymi żołnierzy wojsk lądowych.

Od czasu ogłoszenia w 2006 wojny z kartelami narkotykowymi meksykańskie władze przeznaczyły 13,7 mln USD na zakup broni osobistej dla żołnierzy wojsk lądowych / Zdjęcie: Aristegui Noticias

Informacja na ten temat została anonsowana w ostatnich dniach. Zgodnie z ogłoszonymi planami, meksykański resort obrony zamierza przeznaczyć w ciągu najbliższych miesięcy 7,8 mln USD na zakup broni strzeleckiej dla żołnierzy walczących z kartelami narkotykowymi (Ataki na meksykańskich żołnierzy, 2012-02-01, Siły specjalne do walki z kartelami, 2012-09-12).

Ministerstwo nie wymienia konkretnych typów uzbrojenia, które planuje zakupić. Wiadomo jednak, że część wyposażenia ma być identyczna w stosunku do obecnie już użytkowanego i ma zastąpić zużyte egzemplarze.

Nowe uzbrojenie zostanie najprawdopodobniej zakupione ze środków własnych resortu obrony. Meksyk wykorzystuje też kwoty przyznane przez Waszyngton w ramach programu Merida, mającego wspierać walkę z rozpowszechnionym w kraju narkobiznesem, który z punktu widzenia bezpieczeństwa wewnętrznego USA stanowi większe zagrożenie niż np. wojna w Afganistanie czy Iraku (Raport w sprawie programu Merida, 2013-06-25, Amerykańska pomoc dla Meksyku, 2010-03-24).

Od czasu jego ogłoszenia w 2007, Amerykanie przekazali Meksykanom sprzęt o szacunkowej wartości 1,9 mld USD, w tym 8 śmigłowców Bell 412, 9 UH-60 (UH-60M dla Meksyku , 2010-11-27) i 4 samoloty CN235 (Meksyk przegrywa z Afganistanem, 2010-03-25).

Od czasu ogłoszenia przez byłego prezydenta, Felipe Calderóna, w 2006 wojny z narkobiznesem, życie w Meksyku straciło już ponad 70 tys. osób (Mniej ofiar meksykańskiej wojny gangów?, 2013-05-28, Zamach na wiceadmirała w Meksyku, 2013-07-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.