Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk potraja budżet MSW

Strategia i polityka, 17 października 2013

Budżet ministerstwa spraw wewnętrznych Meksyku ma być w 2014 trzykrotnie większy niż w obecnym roku.

Ponad trzykrotne zwiększenie budżetu meksykańskiego resortu spraw wewnętrznych to skutek intensyfikacji walki z powszechnymi w kraju kartelami narkotykowymi oraz współpracującymi z nimi grupami przestępczymi / Zdjęcie: NTR

W 2014 budżet meksykańskiego MSW ma wynieść 5,4 mld USD. Jest to kwota ponad trzykrotnie większa niż obecne 1,62 mld USD, pozostające do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych, Miguela Ángela Osorio Chonga. Co więcej, po raz pierwszy od lat, będzie on wyższy w porównaniu z kwotą przeznaczoną dla ministerstwa obrony (5 mld  USD w 2014).

Decyzja o ponad trzykrotnym zwiększeniu budżetu MSW jest bezpośrednio związana z zadaniami, jakie wykonują podległe resortowi formacje siłowe. Chodzi przede wszystkim o zwalczanie destabilizujących kraj karteli narkotykowych, a także powiązanych z nimi grup przestępczych (Mniej ofiar meksykańskiej wojny gangów?, 2013-05-28).

Według zamysłu władz centralnych, oddziały policji federalnej oraz żandarmerii narodowej, która ma zostać powołana do życia w połowie 2014, mają w jeszcze większym stopniu zaangażować się w walkę z kartelami. Wspierać je mają, podobnie jak do tej pory, meksykańskie siły zbrojne (Zamach na wiceadmirała w Meksyku, 2013-07-30, Siły specjalne do walki z kartelami, 2012-09-12).

Trzykrotne zwiększenie budżetu MSW potwierdza wcześniejsze doniesienia medialne o ambitnych planach resortu związanych z zakupem nowego wyposażenia, w tym przede wszystkim samochodów patrolowych, środków dozoru oraz uzbrojenia. W najbliższym czasie należy spodziewać się więc zwiększonej aktywności marketingowej przedsiębiorstw sektora zbrojeniowego, tak krajowych jak i zagranicznych, głównie amerykańskich (Raport w sprawie programu Merida, 2013-06-25, 7,8 mln USD na broń strzelecką, 2013-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.