Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spartany trafią do USCG

Lotnictwo wojskowe, 08 stycznia 2014

Niechciane przez wojska lotnicze USA transportowce C-27J Spartan trafią ostatecznie do US Coast Guard.

C-27J w barwach US Coast Guard / Rysunek: Alenia North America

Trwająca od kilkudziesięcu miesięcy przepychanka pomiędzy producentem – koncernem Alenia Aermacchi i Departamentem Obrony USA w sprawie samolotów transportowych C-27J Spartan została wreszcie zakończona (Spór wokół C-27J, 2012-02-28). Ostatecznie trafią one do amerykańskiej straży wybrzeża (US Coast Guard).

Decyzję taką podjęto 19 grudnia ub. r. Dzięki niej 14 samolotów, które US Air Force chciały najpierw odsprzedać krajom trzecim, a następnie wysłać do długotrwałego składowania na pustyni w Arizonie, wejdzie do służby w USCG w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy.

Po zabudowaniu dodatkowego wyposażenia, w tym. m. in. radiolokatorów poszukiwawczych i urządzeń optoelektronicznych posłużą one do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, wykrywania prób przemytu narkotyków, nielegalnej imigracji, a także patrolowania akwenów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Pozostałe 7 C-27J zakupionych przez US Air Force przekazano w listopadzie ub. r. do US Special Operations Command.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.