Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hagel wybiera się do Azji

Strategia i polityka, 22 sierpnia 2013

Sekretarz Obrony USA, Chuck Hagel, udał się w tygodniową podróż do wybranych państw Azji. Celem jest wzmocnienie ich stanowiska w stosunku do roszczeń terytorialnych ChRL.

Tygodniowa podróż Chucka Hagela po Azji Południowo-Wschodniej ma na celu wzmocnienie sojuszy polityczno-wojskowych USA z takimi państwami jak Brunei, Indonezja, Malezja, czy Filipiny / Zdjęcie: World News

Hagel wyruszył w podróż dzisiaj. W trakcie tygodniowej wizyty w Azji odwiedzi Brunei, Indonezję, Malezję i Filipiny. Celem jest wzmocnienie sojuszy polityczno-wojskowych USA z tymi państwami (Rozmowy USA-Filipiny w sprawie baz, 2013-08-16, Filipińskie bazy dla USA i Japonii?, 2013-06-28).

Nie ulega wątpliwości, że głównym tematem rozmów Hagela z władzami w/w krajów będą ambicje terytorialne ChRL w stosunku do wysp archipelagów Spratly i Paracelskiego (Zaostrza się sytuacja na Morzu Południowochińskim, 2012-12-06). USA są jednym z podmiotów wspierających mniejsze państwa Pacyfiku w rywalizacji politycznej z ChRL. Jednym z przejawów takiego działania jest wysyłanie jednostek wojskowych do wybranych krajów, np. Filipin (Rozmowy USA-Filipiny w sprawie baz, 2013-08-16).

Co ciekawe, wizyta Hagela w państwach Azji Południowo-Wschodniej odbywa się kilka dni po spotkaniu z ministrem obrony ChRL, gen. Chang Wanquanem (ChRL ostrzega USA, 2013-08-21). W trakcie niedawnych rozmów w Pentagonie, chiński wojskowy ostrzegł Amerykanina, że Pekin nie zrezygnuje z dotychczasowych roszczeń terytorialnych dotyczących m.in. wysp wspomnianych archipelagów Spratly i Paracelskiego.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.