Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Luftwaffe będzie szkolić się na Skyhawkach

Lotnictwo wojskowe, 05 lutego 2014

Niemieckie wojska lotnicze podpisały kontrakt na szkolenie pilotów z użyciem samolotów A-4 Skyhawk.

Dzięki nabyciu aktywów ATSI w ub. r. Discovery Air może oferować obecnie szkolenie na samolotach Skyhawk A-4 / Zdjęcie: ATSI

Niemieckie ministerstwo obrony zawarło z Discovery Air Defence Services 5-letni kontrakt dotyczący szkolenia zaawansowanego pilotów samolotów bojowych Luftwaffe (wojsk lotniczych). Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości.

Wiadomo tylko, że Niemcy będą mieli do dyspozycji 7 samolotów A-4 Skyhawk. Łącznie piloci Luftwaffe mają wylatać na nich ok. 1200 h rocznie, począwszy od stycznia 2015. Usługi szkoleniowe będą świadczone w różnych miejscach na terenie Belgii, Francji, Holandii, Niemiec i Włoch.

Discovery Air Defence Services, będące amerykańskim subsydium kanadyjskiej spółki Discovery Air, jest jednym z kilku przedsiębiorstw oferujących usługi szkolenia pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych. Na tym samym rynku działa m.in. Draken International, które w ostatnim czasie nabyło wycofane ze służby polskie MiG-21 i czeskie L-159 ALCA (L-159 sprzedane Amerykanom, 2014-01-03, 25 MiG-21 z Polski w USA, 2013-10-04).

Discovery Air ma w swojej flocie 10 Skyhawków, które zostały pozyskane dzięki nabyciu Advanced Training Systems International (ATSI) w grudniu 2013. Co ciekawe, ma ono także 16 odrzutowców szkolenia zaawansowanego Dassault/Dornier Alpha Jet. Samoloty tego typu były dostarczone Niemcom w latach 1979-1983, w liczbie 175. Następnie, pomiędzy 1992 a 1998, stopniowo wycofywano je ze służby.

Alpha Jety Discovery Air służą do szkolenia wysuniętych nawigatorów naprowadzania, pilotów lądowych i morskich samolotów uderzeniowych, operatorów pokładowych urządzeń walki elektronicznej, jako agresorzy oraz do holowania celów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.