Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bez zgody na Leopardy dla Arabii Saudyjskiej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2014

Rząd niemiecki nie zgodził się na sprzedaż Arabii Saudyjskiej czołgów podstawowych Leopard 2. Kontrakt miał być wart nawet 18 mld euro (72,2 mld zł).

Zdjęcie: KMW

Według dziennika Bild am Sonntag, rząd niemiecki nie zatwierdzi umowy na dostawę 800 czołgów Leopard 2 dla Arabii Saudyjskiej (KMW stracił saudyjski kontrakt?, 2013-07-12; 2 razy więcej Leopardów dla Arabii Saudyjskiej, 2012-06-17). Miał to być jeden z największych kontraktów w historii niemieckiego przemysłu zbrojeniowego. Sprzeciwił się mu minister gospodarki Sigmar Gabriel z Partii Socjaldemokratycznej (SPD). Powodem są zastrzeżenia do standardów politycznych obowiązujących w monarchii saudyjskiej, w tym braku poszanowania dla praw człowieka. Problemem jest też możliwe zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela.

Według Bilda, projekt umowy na sprzedaż Leopardów przez Kraus-Maffei Wegmann i Rheinmetall nie został nawet skierowany do Federalnej Rady Bezpieczeństwa – organu kierowanego przez kanclerz Angelę Merkel. Gazeta twierdzi, że w grę wchodził zakup 600-800 czołgów, dwukrotnie więcej niż planowano pierwotnie. Kontrakt mógł być wart nawet 18 mld euro (72,2 mld zł)

Rzecznik ministerstwa gospodarki odmówił komentarza w sprawie losów kontraktu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.