Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Defender odpalił Sea Viper

Marynarka wojenna, 15 maja 2014

Brytyjski niszczyciel Typ 45, HMS Defender, odpalił pocisk rakietowy systemu przeciwlotniczego Sea Viper/PAAMS, kończąc tym samym dwuletni program prób morskich.

System przeciwlotniczy Sea Viper/PAAMS jest najważniejszym orężem niszczycieli Typ 45. Składa się z wyrzutni pocisków przeciwlotniczych/przeciwrakietowych Aster 15 i Aster 30 oraz 5 stacji radiolokacyjnych, w tym wielofunkcyjnego radaru SAMPSON, który może wykryć obiekt wielkości piłki do krykieta, poruszający się z prędkością do Ma3 / Zdjęcie: Royal Navy

Ostatnia próba HMS Defender zakładała wykrycie celu – bezzałogowego statku latającego Mirach, produkowanego przez Selex ES. Obiekt został zniszczony przy użyciu systemu przeciwlotniczego Sea Viper, wyposażonego m.in. w pociski rakietowe rodziny Aster.

Próba ogniowa HMS Defender stanowiła nieoficjalne zakończenie dwuletniego etapu badań morskich okrętu (HMS Defender dołączył do Royal Navy, 2013-03-22, Pierwsze testy Defendera, 2012-07-27). Niszczyciel uda się teraz do Portsmouth, gdzie zostanie poddany przeglądowi oraz naprawom. Po tym procesie wyruszy w pierwszą misję bojową, która najprawdopodobniej będzie związana z działaniami antypirackimi, podejmowanymi przez społeczność międzynarodową u wschodnich wybrzeży Afryki (Pierwsza misja HMS Dragon, 2013-03-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.