Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Defender dołączył do Royal Navy

Marynarka wojenna, 22 marca 2013

Przedostatni z brytyjskich niszczycieli Typu 45, HMS Defender (D 36), został oficjalnie włączony do składu brytyjskiej marynarki wojennej.HMS Defender (D 36) (w tle) w czasie wczorajszej uroczystości oficjalnego włączenia okrętu do składu Royal Navy / Zdjęcie: Royal Navy

Uroczystość odbyła się wczoraj na terenie bazy morskiej Royal Navy w Portsmouth. Wydarzenie kończy etap prób morskich, które okręt przechodził w ostatnich miesiącach (Pierwsze testy Defendera, 2012-07-27). W najbliższym czasie jednostka rozpocznie służbę na brytyjskich wodach.

W niedalekiej przyszłości HMS Defender zostanie wysłany na pierwszą kilkumiesięczną misję zagraniczną, podobnie jak wcześniej inne niszczyciele tego typu (Daring w Zatoce Perskiej, 2012-01-12). Przed kilkoma dniami w kierunku Oceanu Indyjskiego wypłynął HMS Dragon (D35), który przez najbliższe 7 miesięcy będzie wspierał unijną operację Atalanta (Pierwsza misja HMS Dragon, 2013-03-20).

Niszczyciele Typu 45 mają być w przyszłości podstawowymi jednostkami eskortowymi Royal Navy. Ich głównym zadaniem będzie zapewnienie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla przyszłych grup lotniskowcowych, które zostaną utworzone po wejściu do służby dwóch jednostek typu Queen Elizabeth (Mostek dla HMS Queen Elizabeth, 2013-03-15). Ma im w tym pomóc nowoczesne uzbrojenie – system Sea Viper (PAAMS), który może śledzić kilkaset celów w promieniu 400 km i zwalczać jednoczenie 10 z nich.

Okręty będą też angażowane w wielonarodowe operacje realizowane z dala od brytyjskiego wybrzeża. Dotyczące ich decyzje będą w tym przypadku podejmowane zależnie od bezpośrednich interesów Londynu, związanych np. z ochroną bezpieczeństwa głównych morskich szlaków handlowych.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.