Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożar silnika T-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 czerwca 2014

Wczoraj podczas lotu zapalił się silnik jednego z przedseryjnych samolotów bojowych Suchoj T-50.

Zdjęcie: ntv Russia

Wczoraj, podczas prób prowadzonych w instytucie im. Gromowa w Żukowskim pod Moskwą, podczas lotu zapalił się silnik piątego przedseryjnego samolotu bojowego Suchoj T-50, nr boczny 055 (Piąty T-50 w Żukowskim, 2013-11-21). Według nieoficjalnych informacji incydent zdarzył się w trakcie pokazu dla delegacji z Indii.

Zasiadający za sterami samolotu pilot, zauważył najpierw dym, wydobywający się z wlotu powietrza do prawego silnika. Następnie na pokryciu samolotu pojawił się ogień. Po lądowaniu lotnik wydostał się z kabiny bez szwanku.

Przedstawiciel instytutu im. Gromowa dodał, że kilka ostatnich kręgów nad lotniskiem zostało wykonanych na małej wysokości, co zaniepokoiło obserwatorów. Jednak pożar był niewielki i nie było potrzeby wzywania lotniskowej straży pożarnej. Obecny na miejscu personel ugasił go własnymi siłami.

Według pierwszych doniesień agencji ITAR-TASS w kabinie T-50 miał znajdować się pilot doświadczalny Siergiej Bogdan, jednak sam zainteresowany zaprzeczył tej informacji.

Obecnie komisja bada przyczyny zdarzenia. Według producenta nie wpłynie on na przebieg prób w locie T-50. Warto dodać, że to nie pierwszy kłopot z silnikami nowego rosyjskiego samolotu (MAKS 2011: Pompaż silnika PAK FA, 2011-08-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.