Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udane próby Sea Ceptor

Marynarka wojenna, 07 lipca 2014

MBDA przeprowadziło dwie próby ogniowe morskiej odmiany pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Common Anti-Air Modular Missile (CAMM).

Szwedzkie próby Sea Ceptor były okazją do przetestowania pracy systemów naprowadzania oraz kierowania ogniem omawianych zestawów / Zdjęcie: MBDA

Próby, o który producent informuje dopiero dzisiaj, przeprowadzono na przełomie maja i czerwca na terenie szwedzkiego poligonu rakietowego w Vidsel. W ich trakcie odpalono dwa pociski Sea Ceptor, które kierowane przez system naprowadzania pracujący na częstotliwości radiowej, zniszczyły wybrane cele, symulujące wrogie pociski rakietowe lub statki powietrzne.

Szwedzkie próby Sea Ceptor były okazją do przetestowania pracy systemów naprowadzania oraz kierowania ogniem, które wykorzystywały dane, napływające z zewnętrznych radarowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia. W przeszłości producent próbował integrować pociski z różnymi typami wyrzutni, w tym Mk 41 VLS (Vertical Launch System) (CAMM wystrzelony z MK41 VLS, 2013-09-13).

Sea Ceptor to morska odmiana rodziny pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych CAMM. Royal Navy uzbroi w nie fregaty Typ 23 i 26, zastępując zaprojektowane w latach 1960. Seawolfy (Sea Ceptor od 2021, 2013-10-30). W ostatnich tygodniach na ich zakup zdecydowała się również marynarka wojenna Nowej Zelandii (Sea Ceptor oficjalnie dla Nowej Zelandii, 2014-05-27). Wellington wyposaży w nie fregaty typu Anzac.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.