Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udane próby Sea Ceptor

Marynarka wojenna, 07 lipca 2014

MBDA przeprowadziło dwie próby ogniowe morskiej odmiany pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Common Anti-Air Modular Missile (CAMM).

Szwedzkie próby Sea Ceptor były okazją do przetestowania pracy systemów naprowadzania oraz kierowania ogniem omawianych zestawów / Zdjęcie: MBDA

Próby, o który producent informuje dopiero dzisiaj, przeprowadzono na przełomie maja i czerwca na terenie szwedzkiego poligonu rakietowego w Vidsel. W ich trakcie odpalono dwa pociski Sea Ceptor, które kierowane przez system naprowadzania pracujący na częstotliwości radiowej, zniszczyły wybrane cele, symulujące wrogie pociski rakietowe lub statki powietrzne.

Szwedzkie próby Sea Ceptor były okazją do przetestowania pracy systemów naprowadzania oraz kierowania ogniem, które wykorzystywały dane, napływające z zewnętrznych radarowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia. W przeszłości producent próbował integrować pociski z różnymi typami wyrzutni, w tym Mk 41 VLS (Vertical Launch System) (CAMM wystrzelony z MK41 VLS, 2013-09-13).

Sea Ceptor to morska odmiana rodziny pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych CAMM. Royal Navy uzbroi w nie fregaty Typ 23 i 26, zastępując zaprojektowane w latach 1960. Seawolfy (Sea Ceptor od 2021, 2013-10-30). W ostatnich tygodniach na ich zakup zdecydowała się również marynarka wojenna Nowej Zelandii (Sea Ceptor oficjalnie dla Nowej Zelandii, 2014-05-27). Wellington wyposaży w nie fregaty typu Anzac.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.