Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nigeryjscy żołnierze skazani na karę śmierci

Strategia i polityka, 16 września 2014

Sąd wojskowy w Nigerii skazał grupę żołnierzy na karę śmierci.

Na ławie oskarżonych zasiadło 18 wojskowych w stopniach od szeregowego do kaprala / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W wydanym dziś wyroku, sąd wojskowy skazał dwunastu żołnierzy z 7. Dywizji Piechoty na karę śmierci poprzez rozstrzelanie. Ponadto, jeden wojskowy został skazany na 4 tygodnie ciężkich robót, a pięciu innych uniewinniono. Wszyscy byli oskarżani m.in. o bunt, złamanie regulaminu wojskowego oraz próbę zabicia dowódcy.

Zasiadający na ławie oskarżonych, brali udział w wydarzeniach, do których doszło w nocy z 13 na 14 maja, w Maiduguri na północnym wschodzie kraju. Grupa żołnierzy domagała się rozmowy z dowódcą 7. Dywizji, generałem Amadu Mohammedem. Oskarżali go o niedopełnienie obowiązków, wysyłając konwój z miasta Chibok, mimo że wchodzącym w jego skład żołnierzom groził pewny atak ze strony bojowników Boko Haram.

Dzisiejsze orzeczenie sądu może podkopać i tak już niskie morale nigeryjskich żołnierzy. Wojskowi od miesięcy skarżą się na braki w uzbrojeniu i wyposażeniu oraz problemy z regularnymi dostawami zaopatrzenia i żywności (Nigeria zbroi się przeciwko islamistom, 2014-07-23). Gorzej uzbrojeni, nie są w stanie stawić skutecznego oporu bojówkom islamistów (Nigeryjscy żołnierze uciekają do Kamerunu, 2014-08-26), którzy podporządkowali już sobie większość północnej Nigerii, a w ostatnich tygodniach próbowali przenieść swoją ofensywę na terytorium sąsiedniego Kamerunu (Islamiści giną na granicy z Kamerunem, 2014-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.