Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Prithvi II

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2014

Indie przeprowadziły dziś rano próbę pocisku balistycznego Prithvi II.

Pociski balistyczne rodziny Prithvi rozwijane są w ramach programu IGMDP (Integrated Guided Missile Development Programme). Próby ogniowe Prithvi II, o zasięgu do 350 km, prowadzone są od 1996. Program rozwojowy pocisku zakończono w 2004. Prithvi II przenosi głowicę bojową - konwencjonalną lub atomową - o masie od 500 kg do 1 t / Zdjęcie: MO Indii

Według przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), próba zakończyła się pełnym sukcesem. Jej przebieg śledzono za pomocą rozmieszczonych wzdłuż trasy przelotu telemetrycznych i optoelektronicznych urządzeń obserwacyjnych oraz stacjonujących na Zatoce Bengalskiej okrętów marynarki wojennej Indii. Próbę przeprowadzono dziś około 10.40. Prithvi II odpalono z kompleksu startowego nr 3 na terenie poligonu rakietowego Chandipur, u wybrzeży stanu Orissa. Po przebyciu zaprogramowanej trasy, pocisk trafił w wyznaczony cel ustawiony na wodach Zatoki Bengalskiej.

Przeprowadzona próba była trzecią i ostatnią z zapowiedzianych na 2014 przez DRDO. Wcześniej pocisk testowano 7 stycznia i 28 marca (Następna próba na wodach Zatoki Bengalskiej, 2014-03-28; Kolejna udana próba Prithvi II, 2013-10-07). Do testu użyto Prithvi II z zapasów magazynowych Dowództwa Wojsk Strategicznych (SFC). Próbne strzelanie umożliwiło też przeszkolenie operatorów w warunkach symulowanego pola walki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.