Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby MQ-8B z pokładu USCGC Bertholf

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 17 grudnia 2014

Przed kilkoma dniami zakończono próby śmigłowca bezzałogowego MQ-8B Fire Scout z pokładu kutra patrolowego typu Legend, USCGC Bertholf (WMSL 750).

W trackie niedawnych prób US Navy po raz pierwszy przetestowała w warunkach morskich śmigłowiec bezzałogowy MQ-8B wyposażony w radar / Zdjęcie: Northrop Grumman

Próby prowadzono na terenie Naval Base Ventura County u wybrzeży Kalifornii, przy współpracy przedstawicieli Northrop Grumman Aerospace Systems oraz marynarzy US Navy i straży wybrzeża USA. Scenariusz zakładał przećwiczenie serii operacji powietrznych wykonywanych z pokładu USCGC Bertholf, w tym startu i lądowania w różnych warunkach pogodowych oraz symulowanych operacji ratowniczo-poszukiwawczych (SAR).

Loty z pokładu kutra patrolowego prowadzono w ramach programu testowego straży wybrzeża USA. Jego założeniem jest ocena przydatności ewentualnego wprowadzenia do służby i użycia operacyjnego bezzałogowych statków latających, w tym m.in. śmigłowców MQ-8B, eksploatowanych już przez US Navy (MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19).

 

W trwających 10 dni prób ćwiczono operacje powietrzne prowadzone z pokładu USCGC Bertholf w różnych warunkach pogodowych

W przypadku wprowadzanych do służby od 2008 kutrów patrolowych typu Legend, MQ-8B rozpatrywane są jako alternatywa dla śmigłowców morskich MH-65D Dolphin (Pierwszy atlantycki Legend, 2014-12-10). Bezzałogowe wiropłaty miałyby pozwolić na prowadzenie efektywniejszych misji patrolowych, przy jednoczesnych mniejszych kosztach eksploatacji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.