Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby MQ-8B z pokładu USCGC Bertholf

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 17 grudnia 2014

Przed kilkoma dniami zakończono próby śmigłowca bezzałogowego MQ-8B Fire Scout z pokładu kutra patrolowego typu Legend, USCGC Bertholf (WMSL 750).

W trackie niedawnych prób US Navy po raz pierwszy przetestowała w warunkach morskich śmigłowiec bezzałogowy MQ-8B wyposażony w radar / Zdjęcie: Northrop Grumman

Próby prowadzono na terenie Naval Base Ventura County u wybrzeży Kalifornii, przy współpracy przedstawicieli Northrop Grumman Aerospace Systems oraz marynarzy US Navy i straży wybrzeża USA. Scenariusz zakładał przećwiczenie serii operacji powietrznych wykonywanych z pokładu USCGC Bertholf, w tym startu i lądowania w różnych warunkach pogodowych oraz symulowanych operacji ratowniczo-poszukiwawczych (SAR).

Loty z pokładu kutra patrolowego prowadzono w ramach programu testowego straży wybrzeża USA. Jego założeniem jest ocena przydatności ewentualnego wprowadzenia do służby i użycia operacyjnego bezzałogowych statków latających, w tym m.in. śmigłowców MQ-8B, eksploatowanych już przez US Navy (MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19).

 

W trwających 10 dni prób ćwiczono operacje powietrzne prowadzone z pokładu USCGC Bertholf w różnych warunkach pogodowych
 

W przypadku wprowadzanych do służby od 2008 kutrów patrolowych typu Legend, MQ-8B rozpatrywane są jako alternatywa dla śmigłowców morskich MH-65D Dolphin (Pierwszy atlantycki Legend, 2014-12-10). Bezzałogowe wiropłaty miałyby pozwolić na prowadzenie efektywniejszych misji patrolowych, przy jednoczesnych mniejszych kosztach eksploatacji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.