Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-8 z pokładu USS Freedom

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 maja 2014

W minionych tygodniach US Navy przeprowadziła serię prób śmigłowca bezzałogowego MQ-8 Fire Scout z pokładu okrętu klasy Littoral Combat Ship, typu Freedom, USS Freedom (LCS 1).

W przyszłości, standardowo jednostki klasy LCS będą przenosić po jednym MQ-8 oraz MH-60R

Próby prowadzone były między 25 kwietnia a 16 maja u wybrzeży San Diego. Zakładały one przećwiczenie różnych scenariuszy sytuacyjnych przy użyciu bezzałogowego wiropłatu MQ-8B Fire Scout, działającego w parze ze śmigłowcem morskim MH-60R. Oba statki powietrzne były pilotowane przez żołnierzy eskadry Helicopter Maritime Strike Squadron 35.

Śmigłowce zostały wyposażone w systemy obserwacji i analizy pola walki oraz uzbrojenie, przystosowujące je do zwalczania małych i szybkich łodzi motorowych lub innego rodzaju zagrożeń o charakterze asymetrycznym. Podczas działań w powietrzu, wiropłaty współpracowały z żołnierzami poruszającymi się na łodziach półsztywnych.

Podczas zakończonych niedawno prób, MQ-8B oraz załoga MH-60R współpracowały z żołnierzami poruszającymi się na łodziach półsztywnych / Zdjęcie: US Navy

Przeprowadzone próby stanowiły element przygotowań US Navy do zapowiedzianego jesienią wysłania do Azji innego z okrętów klasy LCS, USS Fort Worth (LCS 3). Na pokładzie tej jednostki stacjonować będą testowane śmigłowce (Następny LCS na dłużej w Singapurze, 2014-01-07). W przyszłości, standardowo jednostki klasy LCS będą przenosiły po jednym MQ-8 i MH-60R, których zadaniem będzie m.in. ochrona okrętów przed atakami powszechnymi na obszarach ich docelowej aktywności, wodach przybrzeżnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.