Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Następny LCS na dłużej w Singapurze

Marynarka wojenna, 07 stycznia 2014

Następny z amerykańskich okrętów klasy Littoral Combat Ship, USS Fort Worth (LCS 3), spędzi w Azji 15 miesięcy, a więc niemal dwa razy więcej czasu niż pierwszy z nich, USS Freedom (LCS 1).

Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth (na zdjęciu) będzie drugim z amerykańskich okrętów klasy LCS, który zostanie wysłany na wielomiesięczną misję do Azji (Więcej LCS w Singapurze, 2013-12-13). Pierwszy z nich, USS Freedom, powrócił do portu macierzystego w San Diego w grudniu 2013 (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27).

Azjatycka misja USS Fort Worth potrwa niemal dwa razy dłużej niż w przypadku LCS 1. Okręt powinien zostać wysłany do Azji pod koniec br. i spędzi na miejscu 15 miesięcy. Jego powrót do San Diego nastąpi więc pod koniec 2015 lub też na początku 2016.

Misja USS Fort Worth będzie w dużej mierze przebiegać podobnie, jak w przypadku USS Freedom. Okręt weźmie udział w serii ćwiczeń morskich realizowanych wspólnie z sojuszniczymi państwami basenu Morza Południowochińskiego. Do jego zadań należeć będzie też prezentacja amerykańskiej bandery na omawianych wodach oraz promowanie rodzimych rozwiązań z dziedziny technologii wojskowych.

Swego rodzaju urozmaiceniem będzie jednak zapowiedziane stacjonowanie okrętu na terenie innych baz wojskowych w regionie. O ile portem macierzystym USS Fort Worth na czas misji pozostanie Singapur, o tyle US Navy chce ocenić możliwość wykorzystania pozostałych lokalizacji znajdujących się na omawianym akwenie. Da to Amerykanom cenną wiedzę przed wysłaniem do Azji większej liczby jednostek klasy LCS, co nastąpi w najbliższych latach (LCS w Singapurze, 2012-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.