Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjskie zlecenie Ultra Electronics

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 12 lutego 2015

Ultra Electronics otrzymało zlecenie na dostawę i wsparcie techniczne sonarowych systemów obserwacji i analizy otoczenia morskiego brytyjskich śmigłowców wielozadaniowych Merlin.

Lokalne zakłady Ultra Electronics wyposażą śmigłowce wielozadaniowe Royal Navy w środki wykrywania nieprzyjacielskich OP / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Producent otrzymał zlecenie na dostawę zestawu boi sonarowych oraz urządzeń łączności dla śmigłowców wielozadaniowych Merlin (AW101). Zleceniodawcą jest Royal Navy. Usługę wykona lokalny oddział przedsiębiorstwa, Ultra Electronics Sonar Systems z siedzibą w Greenford na południowym wschodzie kraju.

Porozumienie zawarto na okres 2 lat z opcją przedłużenia o kolejne lata. Jego wstępna wartość szacowana jest na 18 mln GBP (101 mln zł). Prace zostaną wykonane we wspomnianych zakładach w Greenford oraz na terenie baz Royal Navy. Producent został dodatkowo zobowiązany do świadczenia usług wsparcia technicznego i szkoleniowego. Ultra dostarczy również niezbędną dokumentację techniczną.

Śmigłowce wielozadaniowe Merlin będą w przyszłości przenoszone przez nowe brytyjskie okręty patrolowe typu River (Scanter 4100 dla patrolowców typu River, 2015-01-05). Okręty znajdą się w linii w latach 2017-2018. Wyposażone w lotnicze środki ZOP, będą służyć m.in. do patrolowania wód wyłącznej strefy ekonomicznej państwa i wykrywania nieprzyjacielskich OP na kontrolowanych przez Wielką Brytanię akwenach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.