Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Scanter 4100 dla patrolowców typu River

Marynarka wojenna, 05 stycznia 2015

Duńska Terma dostarczy radary morskie dla trzech nowych brytyjskich pełnomorskich okrętów patrolowych typu River.

Za budowę nowych okrętów patrolowych typu River odpowiada stocznia BAE Systems w Clyde. Jednostki trafią do Royal Navy w latach 2017-2018. Zostaną wyposażone m. in. w radary morskie od duńskiej Termy w najnowszej wersji Scanter 4103 / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Zamówienie zostało złożone w grudniu. Radary będą dostarczane bezpośrednio do zakładów producenta okrętów, BAE Systems. Pierwszy radiolokator trafi do odbiorcy w 2016. Dostawy kolejnych mają być realizowane w latach 2017-2018.

Duńskie radiolokatory mają zapewnić okrętom pełny obraz otoczenia i możliwość wykrycia obiektów nawodnych oraz statków powietrznych różnej wielkości. Radary będą miały fundamentalne znaczenie dla potencjału operacyjnego patrolowców, które zostały zaprojektowane z myślą o użyciu m. in. na asymetrycznym polu walki, gdzie zagrożenie mogą stanowić np. szybko poruszające się łodzie motorowe wypełnione materiałem wybuchowym lub bezzałogowe statki latające.

Royal Navy pozyska w latach 2017-2018 trzy nowe pełnomorskie okręty patrolowe typu River (Kontrakt na brytyjskie patrolowce , 2014-08-12). W październiku 2014 rozpoczęto budowę pierwszego z nich. Okręty budowane są w oparciu o projekt brazylijskich jednostek typu Amazonas oraz HTMS Krabi, zakupionego przez Tajlandię (Ostatni Amazonas w służbie, 2013-09-28).

W tegorocznym Strategicznym Przeglądzie Obrony i Bezpieczeństwa (SDRS) brytyjski rząd zadecyduje, czy nowe patrolowce zastąpią w linii okręty starszej generacji, typu River, czy też mają stanowić ich uzupełnienie. W porównaniu do obecnie używanych jednostek, nowe będą mogły przenosić na pokładzie śmigłowiec wielozadaniowy Merlin (AW101).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.