Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej patroli rosyjskich okrętów podwodnych

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 marca 2015

Dowództwo rosyjskiej marynarki wojennej poinformowało, że w 2014 jej okręty podwodne wychodziły w morze o 50% częściej niż w poprzednim roku. Oznacza to przełamanie kryzysu z połowy lat 1990.

Strategiczny atomowy okręt podwodny proj. 955 Boriej – Aleksandr Newskij / Zdjęcie: OAO PO Siewmasz

Dowódca WMF FR adm. Wiktor Czirkow poinformował, że w 2014 jego okręty podwodne wychodziły w morze o 50% częściej niż w poprzednim roku. Taka intensywność patroli została utrzymana w pierwszym kwartale 2015. – Zwiększenie liczby patroli wynika z potrzeby zagwarantowania bezpieczeństwa państwa – powiedział adm. Czirkow. To nie demonstracja siły, a powrót na wcześniejsze pozycje.

Flota strategicznych atomowych okrętów podwodnych odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa FR. Nie jest znana dokładna statystyka ich patroli. Wiadomo jednak, że w połowie lat 1990. liczba rejsów bojowych rosyjskich okrętów podwodnych uzbrojonych rakiety balistyczne spadła do minimum. W latach 2001-2003 wychodziły one w morze nie częściej niż dwa razy w roku. Stan kryzysu trwał ponad dekadę.

Dopiero po 2010 Rosja podjęła intensywne prace modernizacyjne w zakresie floty podwodnej. Modernizowane są stare okręty, a stocznie budują nowe jednostki (Stępka pod OP Generalissimus Suworow, 2014-12-28). Budżet FR znacząco zwiększył nakłady na obronność. W efekcie możliwe było zwiększenie liczby patroli bojowych na różnych akwenach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.