Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk pierwszym odbiorcą C295W

Lotnictwo wojskowe, 30 marca 2015

Airbus Defence and Space przekazał Meksykowi pierwszy samolot transportowy C295W.

C295W w kamuflażu lotnictwa marynarki wojennej Meksyku / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space poinformował o przekazaniu Armada de México (marynarce wojennej Meksyku) transportowca C295W. W ten sposób Meksykanie stali się pierwszym odbiorcą najnowszej wersji tego samolotu (C295 w wersji przeciwpożarowej, 2013-10-23).

C295W, noszący oznaczenie ANX-1524, jest jednym z dwóch samolotów tego typu, jakie meksykańska marynarka wojenna zamówiła w październiku ub.r. Użytkownik postanowił wyposażyć je w winglety, aby polepszyć ich osiągi. Według producenta ma to zapewnić zmniejszenie zużycia paliwa o 4%, w porównaniu z klasycznym C295, podczas przelotów dalekodystansowych.

Armada de México ma na stanie także 4 inne C295. Dostawy samolotów zrealizowano kilka lat wcześniej (C295 dla Meksyku, 2010-06-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.