Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

186-miejscowe A320 dla easyJet

Lotnictwo cywilne, 13 maja 2015

Brytyjski przewoźnik podpisał z Airbusem porozumienie w sprawie zakupu 186-miejscowej wersji samolotu komunikacyjnego A320.

Zdjęcie: easyJet

Informacje na temat A320 o pojemności zwiększonej do 186 pasażerów ujawniono kilka miesięcy temu. Pierwszymi liniami, które odebrały samolot w tej wersji były hiszpańskie niskokosztowe Vueling (Space-Flex dla Vueling , 2015-03-17).

W drugiej połowie br. easyJet odbiorą 12 samolotów wąskokadłubowych wyprodukowanych przez koncern z Tuluzy. Dzięki temu ich flota, znajdująca się w eksploatacji, wzrośnie do 148 A319 i 93 A320. Oprócz tego towarzystwo oczekuje też na dostawę 162 samolotów z rodziny A320, w tym 100 w wersji neo (250. Airbus dla easyJet, 2015-04-22).

Pierwsze A320 przystosowane do przewozu 186 osób trafią do brytyjskiego przewoźnika w maju przyszłego roku. Szefowie linii zamierzają od sezonu zimowego 2016 rozpocząć proces przebudowy użytkowanych samolotów A320 na wersję o zwiększonej pojemności. Pozwoli to na zaoszczędzenie 2% na kosztach przewozu jednego pasażera z porównaniu z wersją klasyczną, 180-miejscową.

W lutym br. podobną decyzję podjął inny gigant rynku niskokosztowego – Wizz Air. Węgierskie linie postanowiły nabyć Airbusy A321, mogące pomieścić 230 pasażerów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.