Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fort Worth gotowy do misji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2014

USS Fort Worth (LCS 03), drugi z amerykańskich okrętów klasy LCS typu Freedom, rozpocznie w poniedziałek swoją pierwszą zamorską misję.

USS Fort Worth w trakcie testów dalekomorskich. / Zdjęcie: Lockheed Martin

W najbliższy poniedziałek USS Fort Worth opuści port macierzysty w San Diego i skieruje się w stronę Singapuru, gdzie przez najbliższe 16 miesięcy będzie brał udział w operacjach patrolowych i antypirackich. Głównym celem misji jest ocena funkcjonowania okrętu w warunkach rzeczywistego pola walki. Okręt będzie też pełnił funkcje ceremonialne, przeprowadzając serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

USS Fort Worth jest pierwszym z wysyłanych do Azji okrętów klasy LCS, przenoszącym na pokładzie śmigłowiec morski MH-60R Seahawk i wspierający go bezzałogowy MQ-8B Fire Scout (na zdjęciu) / Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth jest drugim okrętem klasy LCS (Littoral Combat Ship) typu Freedom, który zostanie skierowany do Singapuru. Wcześniej, na 10-miesięczną misję do Azji udał się USS Freedom (LCS 01) (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27). Wyciągnięte z tego rejsu doświadczenia, pozwoliły US Navy na lepsze przygotowanie LCS 03 do czekających go zadań. Na ich podstawie wprowadzono około 400 poprawek do oryginalnej konstrukcji. Okręt otrzymał m.in. zmieniony układ klimatyzacji pomieszczeń załogi oraz chłodzenia siłowni okrętowej. Zwiększono też o 15% pojemność zbiorników paliwa.

LCS 03 przenosi na pokładzie śmigłowiec morski MH-60R Seahawk oraz wspierający go bezzałogowy statek latający, MQ-8B Fire Scout (MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19). Na potrzeby azjatyckiej misji, okręt wyposażono m.in. w 57-mm armatę i dwa 30-mm działa morskie, a także 2 łodzie półsztywne, które pozwolą zespołom interwencyjnym na dokonywanie inspekcji podejrzanych jednostek. Załogę okrętu stanowi 54 oficerów i marynarzy, a także 24-osobowy zespół lotniczy, w tym piloci i operatorzy statków powietrznych oraz członkowie personelu obsługowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.