Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Misja USS Fort Worth

Marynarka wojenna, 19 listopada 2014

Drugi amerykański okręt klasy LCS, typu Freedom, USS Forth Worth (LCS 03) rozpoczął pierwszą zamorską misję.

Zdjęcie: US Navy

USS Fort Worth (LCS 03) opuścił w poniedziałek port macierzysty w San Diego i skierował się do Singapuru. Przez najbliższe 16 miesięcy okręt będzie pełnił misję m.in. na wodach Morza Południowochińskiego. LCS 03 będzie kontynuował działania podejmowane przez USS Freedom (LCS 01), który przez 10 miesięcy zeszłego roku brał udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich i misjach patrolowych w regionie, a także odbywał serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27).

Idący wodami Oceanu Spokojnego okręt przenosi na pokładzie zespół z HMS-75, w skład którego wchodzą . jeden śmigłowiec morski MH-60R oraz bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout (Śmigłowce dla USA, 2014-11-18). Na potrzeby azjatyckiej misji okręt wyposażono w m.in. w 57-mm armatę i dwa 30-mm działa morskie, a także 2 łodzie półsztywne. W skład 54-osobowej załogi wchodzą oficerowie i marynarze US Navy oraz zespół interwencyjny.

Przygotowując USS Fort Worth do pierwszej misji, US Navy wprowadziła około 400 poprawek do oryginalnej konstrukcji okrętu. Zmieniono instalację klimatyzacji kabin załogi i siłowni okrętowej. Zwiększono też pojemność zbiorników paliwa. W przyszłości okręt może też zostać wyposażony w wyrzutnię pocisków przeciwokrętowych NSM (Naval Strike Missile) (Udana próba NSM, 2011-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.