Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael oferuje Chorwacji F-16 ACE

Lotnictwo wojskowe, 22 czerwca 2015

Rząd Izraela zaoferował Chorwacji samoloty F-16A/B zmodernizowane do konfiguracji ACE, pochodzące z nadwyżek magazynowych.

Rząd Izraela oferuje Chorwatom używane F-16A/B, zmodernizowane do standardu ACE / Zdjęcie: MO Izraela

W związku z pozyskaniem nowych samolotów wielozadaniowych F-35A, których dostawy rozpoczną się w 2017 (Izrael kupuje kolejne F-35, 2015-02-23), Hejl HaAvir (izraelskie wojska lotnicze) zaoferowały Chorwacji wycofywane z eksploatacji F-16A/B, które zostałyby zmodernizowane do standardu ACE. Rząd w Zagrzebiu do końca br. ma podjąć decyzję, jaki typ zastąpi w służbie Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwo i Protizracna Obrana (HRZiPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji) używane obecnie MiG-21 (Chorwacja poszukuje następców MiG-21, 2015-04-10).

Wbrew wcześniejszym pogłoskom Tel Awiw proponuje Chorwatom zakup F-16 w standardzie ACE, a nie Kfiry. Ich konkurentami mają być używane F-16 z zapasów US Air Force i zmodernizowane Gripeny C/D.

F-16 ACE wyposażone są w pokładowy radar kierowania ogniem Elta Systems EL/M-2032, mogący tworzyć mapy w trybie pracy z syntetyczną aperturą. W kabinie zabudowano 3 kolorowe wskaźniki wielofunkcyjne Astronautics o wymiarach 130 x 180 mm oraz szerokokątny wskaźnik przezierny. Piloci mogą też korzystać z nahełmowego wskaźnika celów.

Zmodernizowane izraelskie szesnastki mają być przystosowane do przenoszenia nowoczesnego uzbrojenia i wyposażenia. Hejl HaAvir  nigdy nie zdecydowały się na zakup F-16 ACE, wybierając w zamian kolejną transzę F-16I. Według tygodnika Flight, Izraelczycy zamierzają zaoferować HRZiPO m. in. pociski powietrze-powietrze Rafael Pyton 5.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.