Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipt kupi NH90 NFH

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 29 czerwca 2015

Marynarka wojenna Egiptu zamierza kupić pojedynczy śmigłowiec morski NH90 NFH. Wiropłat będzie operował z pokładu Tahya Misr, nowej fregaty rakietowej typu FREMM.

Nowy egipski śmigłowiec morski zostanie najprawdopodobniej kupiony w konfiguracji podobnej jak dla marynarki wojennej Francji. Otrzyma więc uzbrojenie w postaci lekkich torped MU90 (na zdjęciu francuski NH90 Caiman podczas morskich prób ogniowych). Zakupione przez Paryż wiropłaty uzyskały w ostatnich tygodniach całkowitą zdolność operacyjną. Przystosowano je do operowania z pokładów fregat rakietowych typu FREMM / Zdjęcie: MO Francji

Do arabskiej prasy przedostały się informacje o nowych planach zakupowych marynarki wojennej Egiptu. Kair chce kupić pojedynczy śmigłowiec morski NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter). Wiropłat ma operować z pokładu odebranej w minionym tygodniu Tahya Misr (FFG 1001) – pierwszej egipskiej fregaty rakietowej typu FREMM, ex-francuskiej Normandie (D651, Egipt odbiera FREMM, 2015-06-24).

Śmigłowiec zostanie kupiony w konfiguracji do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Będzie używany przede wszystkim na Morzu Śródziemnym, na wodach egipskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Uzupełni wiekowe Kaman SH-2G Super Seasprite, odkupione przed laty od US Navy i zmodernizowane zgodnie z wymogami operacyjnymi nowego użytkownika.

Można spodziewać się, że lotnictwo marynarki wojennej Egiptu wzbogaci się w przyszłości o kolejne NH90 NFH. Śmigłowce tego typu będą też najprawdopodobniej operowały z pokładów nowych egipskich korwet rakietowych typu Gowind 2500. Kair kupi 4 takie jednostki. W kwietniu rozpoczęła się budowa pierwszej z nich (Rusza budowa pierwszego egipskiego Gowinda, 2015-04-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.